Recepty

Ako upiecť pruhovaný chlebík?

priprava pruhovaného chlebíkaNemáte čas ani chuť na nejaké zložitejšie pečenie ale potrebujete rýchlo niečo pripraviť rodine? Ponúkame vám recept na výborný pruhovaný chlebík! Presne pre takéto prípady sa hodí recept, ktorý je nenáročný ale aj napriek tomu vyzerá skvelo a chutne na tanieri. Povrch chlebíka len pocukrujete a toto sladké pečivo ku desiate máte behom 45 minút hotové.

Čo je potrebné na pruhovaný chlebík:

  • ako upiecť pruhovaný chlebík4 celé vajcia
  • 150g krupicového cukru
  • 125g masla
  • Vanilkový cukor
  • 130ml mlieka
  • 270g hladkej múky
  • 1 prášok do pečiva
  • 70g kakaa
  • Tuk a múku na formu

Postup prípravy pruhovaného chlebíka krok po kroku

Celé vajcia, cukor a vlažne rozpustené maslo vyšľahajte pomocou ručného mixéra. Pridáte premiešanú múku s kypriacim práškom a s vanilkovým cukrom. Všetko pekne zamiešate a zriedite so studeným mliekom.

pruhovaný chlebíkCesto rozdelíte na polovicu a do jednej časti pridáte kakao.

Nemusíte kakaom prefarbovať len polovicu cesta, môžete ho prefarbiť aj viac, pruhovaný chlebík tak bude o niečo kakaovejší (resp. hnedší).

Formu na pečenie premažete stuhnutým tukom a posypete ju hrubou múkou, kokosom alebo strúhankou. Teflónovú formu však premazávať nemusíte, cesto sa na teflón totiž neprichytí.

Formu naplníte cestom, a budete striedať svetlé a kakaové vrstvy. Do formy vložíte 3-4 polievkové lyžice cesta, všetko pekne uhladíte a do stredu dáte lyžicu druhého cesta. Opatrne ho rozprestrite do okrajov formy a takto pokračujte dovtedy, kým nespotrebujete celé cesto.

Ako piecť pruhovaný chlebík?

Kakaový chlebík by ste mali piecť vo vopred vyhriatej rúre pri teplote 180°C. Mal by sa piecť po dobu cca 30 minút. Upečené cesto otestujte špajdľou, či sa vám na ňu niečo nenalepí.

Chlebík nechajte nakoniec vo forme vychladnúť a potom ho z nej vyklopte. Povrch posypte práškovým cukrom a začnite ho krájať až vtedy, keď vám pekne celý vychladne. Namiesto sypania cukrom môžete tento pruhovaný chlebík poliať aj polevou alebo samotnou čokoládou.

Vyskúšajte aj tieto recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button