Recepty

Ako urobiť huby s maslom na čínsky spôsob?

huby s maslom na čínsky spôsobTento recept na huby s maslom pochádza z čínskej kuchyne. Jedlo je rýchle, chutné a podľa druhu použitých húb zakaždým iné. Množstvo surovín uvádzam orientačne, recept si prispôsobte podľa svojich chutí. Platí iba zásada, že do jedla patrí rovnaké objemové množstvo húb a mäsa. Pokrm na fotografiách je pripravený zo šampiňónov, tohtoročná sezóna hubám nepraje. Poďme si teda spoločne uvariť huby s mäsom po čínsky.

Čo je potrebné na huby s maslom na čínsky spôsob:

  • bravčové mäso najlepšie zo stehnamaslo
  • na obalenie mäsa 1 celé vajce a Maizena
  • lesné huby
  • rascu, korenie, podľa chuti soľ, sladká paprika (tá nemusí byť)
  • sójová omáčka
  • ocot pór
  • alebo paprika na ozdobu
  • sadlo alebo iný tuk na vyprážanie
  • kúsok cibule, cesnak podľa chuti

Postup prípravy húb s maslom krok po kroku

V prvom kroku si očistené mäso aj očistené huby nakrájame na kocky približne rovnakej veľkosti. Ďalej si pokrájame cibuľu na prúžky a cesnak na plátky.

hubaV miske zmiešame nakrájané mäso s 1 celým vajcom, ak pripravujeme menšie množstvo, použijeme len žĺtok. Posypeme Maizenou alebo škrobom na čínske jedlá, korením a dôkladne premiešame.

Na sporáku vo vhodnej nádobe rozpustíme tuk. Do vriaceho tuku vložíme pokrájanú cibuľu spolu s cesnakom.

Osmažíme dožlta a pridáme mäso. Keď je mäso zo všetkých strán trocha osmažené, pridáme huby.

Pokrm stále miešame, aby sa nepripaľoval. Po zmäknutí húb pridáme sójovú omáčku podľa chuti, prípadne dosolíme, premiešame a pridáme lyžičku octu. Ocot sa pridáva, aby sa nám jedlo so sójovou omáčkou neprichytilo k nádobe a tiež zvýrazní chuť. Po vyparení octu je hotovo.

Hotový pokrm obsahuje málo šťavy, podáva sa preto väčšinou s chlebom. Milovníkom ryže chutí s ryžou. Huby s maslom na čínsky spôsob na tanieri ozdobíme farebnou paprikou alebo pórom, aby bolo pekné aj pre oko. Prajem vám dobrú chuť.

Tipy ako vylepšiť huby s maslom

V čínskej kuchyni sa na smaženie používa väčšinou sadlo. Sadlo sa aj hodí k hubám. Môžete ho ale bez obáv nahradiť iným tukom.

Rovnako tak bravčové mäso sa dá nahradiť morčacím alebo kuracím.

Upozornenie

Tento pokrm nie je vhodné ohrievať.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button