Recepty

Ako upiecť trené rožteky s marmeládou?

recept na trené rožteky s marmeládouTrené rožteky sa hodia nielen ako cukrovinky k slávnostným príležitostiam, ale aj ako bežné pohostenie. Na svadby a Vianoce pečieme menšie rožteky, na bežné pohostenie zas väčšie. Nemusíme ich robiť ani rovné, môžeme ich rôzne stáčať. Na výrobu trených rožtekov budete potrebovať nástavec na masový mlynček alebo robota. Dá sa kúpiť v rôznych veľkostiach v železiarstve alebo domácich potrebách. Marmeládu na plnenie si vyberte podľa vlastného uváženia. Do pečiva sa hodia výraznejšie kyslasté chute, napr. ríbezľová, egrešová. Práca s cestom je jednoduchá, cesto sa netrhá, je vláčne. Trené rožteky s marmeládou môžete piecť na poslednú chvíľu, nepotrebujú dobu k odležaniu.

Čo je potrebné na trené rožky s marmeládou

  • príprava trených rožtekov s marmeládou250 g masla
  • 75 g práškového cukru
  • 375 g hladkej múky
  • 1 vajce
  • marmeláda na zlepovanie
  • čokoláda na polevu

Postup ako pripraviť trené rožteky s marmeládou

pečenie trených rožtekov s marmeládouPotrebné suroviny v miske premiešame a rukami vypracujeme vláčne nelepivé cesto. Cesto na malú chvíľku odložíme do chladu. Stačí hodina, cesto nám nesmie príliš stuhnúť, nešlo by pretláčať strojčekom.

Cesto po častiach vkladáme do masového mlynčeku alebo robota s nástavcom na cukrovinky. Oddeľujeme kúsky veľké tak, ako chceme mať cukrovinky dlhé.

Kladieme ich vedľa seba na plech vyložený papierom. Cesto drží tvar, nerozteká sa, takže jednotlivé kúsky môžu byť blízko seba.

Cukrovinky pečieme vo vyhriatej rúre pri 170°C. Po upečení a vychladnutí zlepujeme rožteky po dvoch chuťovo výraznou marmeládou alebo džemom, je možné ich ochutiť rumom. Oba konce potrieme čokoládou. Po stuhnutí polevy uchovávame v chlade.

Na polevu rozohrejeme čokoládu na varenie s kúskom masla veľkým ako vlašský orech. Rozpúšťame ju vo vodnom kúpeli. Do rozpustenej zmesi pridáme kávovú lyžičku oleja, aby sa poleva leskla.

Ak sa vám páčil recept na trené rožteky s marmeládou, skúste aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button