Recepty

Ako pripraviť snehové pečivo?

pripraviť snehové pečivo domaSnehové pečivo je trochu pracnejšie, ale pri vianočnom pečení zostáva v kuchyni veľa bielok a je škoda ich nevyužiť. Článok prináša osvedčené rady, ako pripraviť snehové pečivo a ako postupovať, aby sa pečivo zo šľahaných bielkov podarilo. Zo snehovej hmoty sa dajú vytvárať rôzne tvary, pridaním kakaa alebo trošky potravinárskeho farbiva aj rôznofarebné. Výborne chutia aj opražené oriešky pridané do snehovej hmoty. Z bielkovej hmoty si môžete vyrobiť tiež reťaze na stromček. Stačí na plech vedľa seba naklásť malé kôpky snehu a položiť cez ne niť.

Čo je potrebné na to, aby sme mohli pripraviť snehové pečivo?

  • Vaječné bielka
  • 70-100 g krupicového cukru na 1 bielok
  • Zemiakový alebo kukuričný škrob
  • Cukrovú múčku

Postup ako pripraviť snehové pečivo

  1. pripravenie snehového pečiva u vás domaBielka musia byť dobre oddelené od žĺtkov. Oddelené bielka sa v chladničke môžu skladovať maximálne 3 dni. Pred šľahaním ich aspoň hodinu necháme odstáť pri izbovej teplote.
  2. Dávkovanie cukru na bielkové pečivo je 70 až 100g cukru na jeden bielok. Vhodnejší je krupicový cukor  alebo kryštálový, práškový nieje tak dobrý. S týmito cukrami sa bielka môžu šľahať hneď od začiatku, zatiaľ čo práškový cukor zľahka vmiešame až nakoniec do šľahaných bielkov. Najlepší spôsob je rozdeliť množstvo cukru na dve dávky, jednu dávku (kryštálový cukor) šľahať s bielkami od začiatku a druhú dávku (práškový cukor) vmiešať do snehu nakoniec.
  3. Bielka šľaháme v miske, ktorá musí byť dokonale suchá a nesmie obsahovako si doma pripraviť snehové pečivoať ani stopy tuku (sneh by nešiel ušľahať). Na šľahanie používame metličku, ale lepší je elektrický šľahač. Je to rýchlejšie s podstatne menšou námahou.
  4. Dobre šľahaný sneh tvorí ostré špičky. Tiež môžeme nádobu obrátiť hore dnom a pokiaľ sneh zostane v nádobe a nepohne sa, je správne vy-šľahaný. Takýto sneh môžeme ďalej spracovávať.
  5. Na úplný záver do tuhého snehu vmiešajte škrobovú múčku premiešanú s trochou práškového cukru. Pečivo pri sušení zostane krásne biele a lesklé. Na štyri bielka postačí jedna čajová lyžička škrobu.

Okrem toho pripraviť snehové pečivo, by vás mohli zaujímať aj recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button