Recepty

Ako upiecť sladkosti z kokosového cesta?

upiecť cukrovinky z kokosového cesta v kuchyni Jeden z mnohých receptov ako upiecť sladkosti z kokosového cesta, ktorý je používaný v našej rodine. Kokosovým cestom plníme formičky báboviek. Dajú sa zlepiť marmeládou s lineckým kolieskom väčšieho priemeru ako je bábovka, poliať bielou čokoládou a zdobiť cukrárskym zdobením, ako by to bol slamený klobúk. Alebo poliať tmavou čokoládou a ozdobiť ako bábovku farebným Mack-om. Chybu neurobíte ani keď cukrovinky iba pocukrujete a necháte tak. Fantázii sa medze nekladú a určite vymyslíte aj nejaký iný spôsob zdobenia. Cukrovinky z kokosového cesta vám iste zachutia.

Čo je potrebné na to, aby sme mohli upiecť sladkosti z kokosového cesta?

  • upečnie kokosových sladkostí190g masla alebo Héry
  • 70 g práškového cukru
  • 1 vaječný žĺtok
  • 80 g kokosu
  • 250 g hladkej múky
  • Čokoládová poleva
  • Cukrárske zdobenie

Postup ako upiecť sladkosti z kokosového cesta:

upečenie cukroviniek z kokosového cesta domaNajprv si pripravíme kokosové cesto. Zmäknuté maslo, práškový cukor a žĺtok vymiešame do peny.

Pridáme pre-osiatu múku s kokosom a rukami vypracujeme cesto. Cesto na 2 hodiny odložíme do chladu odpočinúť.

Po uplynutí doby potrebnej na odležanie cesta pokračujeme v práci. Pripravíme si formičky báboviek. Nevymažeme ich, kokosové cesto sa nelepí a ľahko sa vyklápa.

Do každej formičky vtláčame cesto takmer do roviny, len s nepatrnou jamkou. Pečieme vo vyhriatej rúre pri 170 ° C asi 8 minút. Doba je orientačná, záleží na tom, ako dobre rúra pečie.

Po vychladnutí zdobíme cukrovinky podľa fantázie. Polievame čokoládovou, bielkovou alebo cukrovou polevou. Zdobíme cukrovými kvietkami, farebným makom alebo kokosom. Ak ste si na jar s nami pripravili kandizované kvety, môžete ich použiť.

Cukrovinky sú dobré aj obalené v cukre. Kokosové bábovky by ste mali nechať odležať na chladnom mieste aspoň týždeň. Krásne sa prepoja chute a cukrovinky budú mäkšie.

Okrem toho ako upiecť sladkosti z kokosového cesta by vás mohli zaujímať aj recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button