Recepty

Ako pripraviť jednohubky s avokádovou nátierkou?

príprava jednohubiek z avokádaHľadáte na internete nejaký špeciálny recept ako si doma pripraviť jednohubky? Vyskúšajte tento jedinečný recept na jednohubky s avokádom a vajcami! Avokádo má mimoriadne vysoký obsah ľahko stráviteľných tukov (nenasýtené mastné kyseliny), ktoré priaznivo ovplyvňujú cholesterol v krvi. Avokádo je možné pridať do sladkých aj slaných pokrmov alebo ním môžete nahradiť maslo na namazanie pečiva. Na jeho chuť si však musíte zvyknúť a ako lepšie začať ako s avokádovou nátierkou. Avokádo sa výborne doplňuje s natvrdo varenými vajcami alebo s volským okom. Vyskúšajte si pripraviť jednohubky alebo chlebíčky s avokádovou nátierkou a so strúhanými vajcami podľa tohto receptu. Avokádovú nátierku môžete smelo využiť aj počas silvestrovského pohostenia alebo pri akýchkoľvek iných slávnostných príležitostiach.

Čo budete potrebovať, keď chcete pripraviť jednohubky:

Postup prípravy jednohubiek s avokádovou nátierkou krok po kroku

Ak si chcete pripraviť nátierku z avokáda, všetko vám začne pri jeho samotnom nákupe. V obchode sa radšej vyhnite plodom, ktoré sú označené nálepkou, že sú vhodné pre okamžitú konzumáciu.

Avokádo nie je lacná záležitosť a pri takýchto zrelých avokádach môžete dôjsť ku zlej skúsenosti. Dužina na konzumáciu musí mať krémovú farbu bez hnedých škvŕn.

pripravovanie jednohubiek z avokádaZákazníci v obchodoch bohužiaľ tieto plody stláčajú a tým pádom si domov odnesiete avokádo, ktoré nie je už veľmi na jedenie.

Oveľa výhodnejšie je si zakúpiť ešte tvrdé ovocie. Pri bežnej izbovej teplote vám zmäkne za niekoľko dní.

Avokádo rozkrojte pozdĺž ostrým nožom až k jadru a potom ho zľahka pootočte polkami proti sebe.

Z jednej polovice sa oddelí kôstka, z tej druhej ju nožom vyberiete. Šupka avokáda je nestráviteľná, preto lyžičkou vyberte dužinu a šupku vyhoďte. Kôstku môžete zasadiť, s trochou šťastia vám z nej vyrastie pekný izbový stromček.

Avokádo posoľte, pridajte olivový olej a prelisovaný cesnak. Všetko rozmixujte alebo roztlačte vidličkou. Dužina pri dlhšom státí stmavne, ak teda nebudete nátierku podávať hneď, pridajte do nej niekoľko kvapiek citrónovej šťavy

Ako dokončiť jednohubky s avokádovou nátierkou

Nátierka sa skvelo hodí na pečivo, čiže ju môžete využiť ako na jednohubky, tak aj na chlebíčky. Avokádovú nátierku doplňte strúhaným vajcom uvareným natvrdo. Teraz už viete, ako si pripraviť jednohubky z avokáda. Prajeme vám dobrú chuť!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button