Úvod / Kuchyňa / Ako uvariť vajce v mikrovlnnej rúre?

Ako uvariť vajce v mikrovlnnej rúre?

ako správne uvariť vajce v mikrovlnnej rúreO vajciach v mikrovlnnej rúre sa často rozprávajú naozaj desivé príbehy, ktoré obvykle končia dokonale zlikvidovanou mikrovlnnou rúrou a novo vymaľovanou kuchyňou. Našťastie to v skutočnosti nie je tak dramatické a s trochou cviku to zvládnete za pár minút. Poradíme vám ako uvariť vajce v mikrovlnnej rúre?

Čo budete potrebovať ak chcete uvariť vajce v mikrovlnnej rúre:


  • mikrovlnnú rúru
  • vajcia

Prečo vajíčko exploduje

varenie vajíčka v mikrovlnkeNa úvod si dajme trocha výbušnej teórie: prečo vlastne vajíčko exploduje? Je to prosté. Obsah vajíčka je tekutý a kvapalina sa pri vysokej teplote mení na paru. Tá sa rozpína ​​a rozpína, až nakoniec vajíčko roztrhá zvnútra.

Varenie v škrupine

ako správne uvariť vajceNapriek vyššie uvedenému je možné vajíčko v škrupine v mikrovlnnej rúre naozaj uvariť. Základom úspechu je nízky výkon – cca 300 wattov a miska s vodou. Do tej položte vajíčko tak, aby bolo úplne potopené. Varte štyri minúty natvrdo – treba vyskúšať, každá mikrovlnná rúra varí trochu inak.

Niektorým bude stačiť 3,5 minúty, iná sa ľahko dostane až k piatim. Vajíčka nevyberajte hneď, ale nechajte ich v mikrovlnnej rúre ešte 2 minúty dôjsť.

Varenie vajíčka v mikrovlnnej rúre v kalíšku

Vajcia namäkko sa lepšie robia bez škrupiny. Vymažte hrnček vhodný do mikrovlnnej rúry maslom, rozklepnite doň vajíčko a špáradlom prepichnite žĺtok. Šálku ​​prikryte (pre istotu) a varte na polovičný výkon asi minútu. Ďalšiu minútu nechajte vajíčko “dôjsť” a až potom konzumujte. Ak chcete vajíčko natvrdo, varte dve minúty a opäť nechajte minútu stáť.

Špeciálne nádobky


Ak sa na varenie vajíčok v mikrovlnnej rúre svojpomocne moc necítite, kúpte si špeciálny riad vhodný do mikrovlnnej rúry. Na trhu ho existuje celé množstvo. Varenie v škrupinke aj bez bude hneď hračkou. Len dajte pozor a kupujte ho kvalitný, inak sa môže stať, že tu kuchyňu budete musieť predsa len vymaľovať.

Pozrite si aj článok ako správne uvariť vajce.

Ako uvariť vajce v mikrovlnnej rúre?
5 (99.26%) 27 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako upiecť vianočnú štólu

Ako urobiť vianočnú štólu?

Vianočná štóla je kráľovná vianočného pečiva. Jej pôvod je v Nemecku už od 14. storočia. Napríklad …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *