ReceptyKuchyňa

Ako uvariť vajce v mikrovlnnej rúre?

ako správne uvariť vajce v mikrovlnnej rúreO vajciach v mikrovlnnej rúre sa často rozprávajú naozaj desivé príbehy, ktoré obvykle končia dokonale zlikvidovanou mikrovlnnou rúrou a novo vymaľovanou kuchyňou. Našťastie to v skutočnosti nie je tak dramatické a s trochou cviku to zvládnete za pár minút. Poradíme vám ako uvariť vajce v mikrovlnnej rúre?

Čo budete potrebovať ak chcete uvariť vajce v mikrovlnnej rúre:

  • mikrovlnnú rúru
  • vajcia

Prečo vajíčko v mikrovlnke exploduje

varenie vajíčka v mikrovlnkeNa úvod si dajme trocha výbušnej teórie: prečo vlastne vajíčko exploduje? Je to jednoduché.

Obsah vajíčka je tekutý a kvapalina sa pri vysokej teplote mení na paru. Tá sa rozpína ​​a rozpína, až nakoniec vajíčko roztrhá zvnútra.

Varenie vajíčka v škrupine

ako správne uvariť vajceNapriek vyššie uvedenému je možné vajíčko v škrupine v mikrovlnnej rúre naozaj uvariť.

Základom úspechu je nízky výkon – cca 300 wattov a miska s vodou. Do tej položte vajíčko tak, aby bolo úplne potopené.

Varte štyri minúty natvrdo – treba vyskúšať, každá mikrovlnná rúra varí trochu inak.

Niektorým bude stačiť 3,5 minúty, iná sa ľahko dostane až k piatim. Vajíčka nevyberajte hneď, ale nechajte ich v mikrovlnnej rúre ešte 2 minúty dôjsť.

Varenie vajíčka v mikrovlnnej rúre v kalíšku

Vajcia namäkko sa lepšie robia bez škrupiny. Vymažte hrnček vhodný do mikrovlnnej rúry maslom, rozklepnite doň vajíčko a špáradlom prepichnite žĺtok. Šálku ​​prikryte (pre istotu) a varte na polovičný výkon asi minútu.

Ďalšiu minútu nechajte vajíčko „dôjsť“ a až potom konzumujte. Ak chcete vajíčko natvrdo, varte dve minúty a opäť nechajte minútu stáť. Prečítajte si aj články ako vyčistiť mikrovlnku a ako vyčistiť rúru.

Špeciálne nádobky

Ak sa na varenie vajíčok v mikrovlnnej rúre svojpomocne moc necítite, kúpte si špeciálny riad vhodný do mikrovlnnej rúry. Na trhu ho existuje celé množstvo.

Varenie v škrupinke aj bez bude hneď hračkou. Len dajte pozor a kupujte ho kvalitný, inak sa môže stať, že tu kuchyňu budete musieť predsa len vymaľovať.

Pozrite si aj článok ako správne uvariť vajce.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button