ZvieratáRecepty

Ako na cukrovinky pre psov – vhodné suroviny

vhodné suroviny na vianočné cukrovinky pre psovČo je dobré pre ľudí nemusí byť dobré pre psov. A o vianočnom pečive to platí dvojnásobne. Ak nechcete svojmu psíkovi pripraviť na Vianoce nepríjemné zažívacie problémy, môžete mu upiecť jeho vlastné cukrovinky z tých správnych surovín … Ako na cukrovinky pre psov? Aké suroviny sú vhodné pre psov?

Správne suroviny na cukrovinky pre psov

Smutným psím očiam dokáže odolať len málokto, takže tu a tam skončí v nenásytné psej papuli vanilkový rožtek, linecké koliesko alebo cukrom obalená pracka.

Kakao, maslo, mlieko, cukor, biela múka a ďalšie nevhodné potraviny končia v zažívacom trakte psíka v inokedy nevídaných množstvách. Čím je psík menší, tým väčšie škody môžu strávené cukrovinky napáchať. Môže sa dostaviť hnačka, ale aj kŕče alebo otrava (kakao). Cukrovinky napečené špeciálne pre psy pomôžu týmto problémom predísť.

Ako na cukrovinky pre psov – vhodné suroviny

Sacharidy a vláknina

vianočné sladkosti pre psovPri pečení maškŕt pre vašich štvornohých miláčikov zabudnite na obyčajnú hladkú alebo polohrubú múku. Je to len prázdna zásobáreň energie. Kúpte radšej múku celozrnnú, kukuričnú alebo ryžovú (môžete rozmixovať neuvarenú ryžu). Použiť môžete aj ovsené vločky, proso alebo cícer.

Na doplnenie vlákniny je zase dobré ovocie a zelenina.

Do pečiva sa najlepšie hodí mrkva alebo jablko, ale nebojte sa experimentovať s ohľadom na to, čo má práve váš psík rád.

Bielkoviny

môže pes jesť vianočné sladkostiMlieko nie je pre použitie do psích maškŕt príliš vhodné a to ani u tých, ktoré sa tepelne upravia. Spôsobuje psíkom hnačky.

Použiť ale môžete zakysané mlieko, tvaroh, biely jogurt alebo kefír. Pri výbere mäsa do psieho pečiva sa riaďte hlavne preferenciami vášho psa.

Použiť môžete mäso chudé, pečeň alebo napríklad ryby, nemusíte sa báť napríklad sardiniek vo vlastnej šťave (bez konzervačných látok).

Tuky

Vianočné cukrovinky zvyčajne obsahujú veľa masla alebo margarínov, ani jedno nie je pre psov vhodné.

Viac im prospejete kvalitnými olejmi: rybí olej, ľanový olej ale aj hovädzí loj sa dá s trochou fantázie pri pečení použiť. Nezabudnite, že tuk je tiež nositeľom chuti.

Dochucovadlá

Nehodí sa soľ, cukor, kakao a ani rôzne korenia a konzervanty. Cukor môžete ľahko nahradiť medom, korenie zase napríklad bylinkami (v sušienkach s mäsom napríklad). Kakao zase celkom dobre zastúpi podobne vyzerajúci karob (zoženiete v predajniach so zdravou výživou).

Tipy ako na cukrovinky pre psov

Cukrovinky môžete napiecť do zásoby a uložiť do mrazničky, tie mäsové tu vydržia tri mesiace, ostatné aj pol roka. Budete tak mať zásobu zdravých maškŕt na dlhú dobu. Cukrovinky podávajte psíkovi úplne rozmrazené!

Upozornenie

Nezabudnite, že cukrovinky pre psov sú len príležitostnou maškrtou. Plná miska zdravých cukroviniek môže uškodiť rovnako ako niekoľko náhodne zjedených kúskov tých obyčajných.

Prečítajte si aj ako vybrať vhodné krmivo pre psa?

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button