ZvieratáRecepty

Ako upiecť svojmu miláčikovi psie cukrovinky?

Ako upiecť svojmu miláčikovi psie cukrovinkyHlavne Vianoce sú časom, kedy sú naše stoly plné najrôznejších koláčov, ktoré pochopiteľne lákajú aj našich psích miláčikov. Samozrejme, klasickými sladkosťami by sme psovi len ublížili. Aby neprišli psi skrátka, môžete im upiecť špeciálne vianočné pečivo – psie cukrovinky určené len im. Na internete alebo v špeciálnom časopise nájdete celý rad inšpiratívnych receptov na psie cukrovinky.

Psie cukrovinky a sušienky číslo 1

Pečeňové alebo lososové sušienky pripravené z kuracej pečene alebo lososa, pár strúčikov cesnaku, vajce a trochu ovsených vločiek.

Všetko zmiešate a upečiete dozlata a po vychladnutí nakrájate na malé kúsky.

Sušienky pre psov číslo 2

najlepšie psie cukrovinkyMrkvovo – semienkové sušienky zhotovíte z nakrájanej mrkvy, špaldovej múky, jedného vajíčka, lyžice medu, slnečnicových a ľanových semienok a trošky mlieka.

Zo zhotovenej zmesi povykrajujeme lyžičkou placky a upečiete.

Sušienky číslo 3

Tuniakove sušienky sú z kukuričnej múky, ovsených vločiek, sušeného cesnaku, tuniaka vo vlastnej šťave a trošky vody.

Pomer jednotlivých ingrediencií si môžete určiť sami. Vznikne tuhá zmes, z ktorej urobíte placku a vykrajujeme kolieska alebo kocky a potom upečiete.

Tyčinky

Mäsovo-cestovinové tyčinky pripravíte z uvarených cestovín, mletého mäsa, syra eidam a majoránky na ochutenie. Vytvoríte zmes, ktorú upečiete a nakrájate na tyčinky.

Spestrenie jedálnička pre psíkov

psie cukrovinky pre spestrenie

Všetky vyššie uvedené výtvory môžete počas Vianoc či v inej dobe bez problémov skladovať v chladničke a podávať vášmu psíkovi ako spestrenie jeho bežnej stravy.

Mäsové guľky

Možno že najlepším vianočným pečivom pre psov budú nepečené mäsové guľky. Pripravíte ich z chudého hovädzieho alebo teľacieho mäsa, masla a žĺtka.

Mäso uvaríte a rozomeliete. Hmotu zmiešate s vareným žĺtkom a maslom a vytvoríte z masy malé guľôčky, ktoré sú vhodné aj pre malé šteniatka.

Nezabúdajte na pohyb!

Upečte psie cukrovinky, ale nezabúdajte na zásadu, ktorá platí aj pre nás ľudí. Psy by ste nemali ani na Vianoce prekrmovať, ale skôr im dopriať čo najviac pohybu v prírode.

Prospeje to určite nielen im, ale aj vašej kondícii.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button