Ako si vybraťZvieratá

Ako vybrať najlepšie krmivo pre psa?

ako vybrať najlepšie krmivo pre psovAk máte doma psíka, ako správny chovatelia by ste sa mali zaujímať o to, čo je pre neho najlepšie. Veľkú úlohu pre zdravie psa hrá výživa. Poďme sa pozrieť na pár vecí, na ktoré nesmiete zabúdať pri výbere krmiva. Ako vybrať najlepšie krmivo pre psa?

Už pred tým, než si domáceho maznáčika zaobstaráte (ako si vybrať psa?), musíte mať aspoň základný prehľad o tom, ako správne nakŕmiť psa a mačku.

V zásade platí, že je potrebné sa v prvom rade riadiť hlavne vekom zvieraťa a tiež typom plemena.

Malým psom radšej menšie krmivo a granule

Ak je napríklad pes malého vzrastu, patrí teda medzi malé plemená, nie je vhodné mu do misky dávať veľké granule. S ich požieraním a trávením by mohol mať problémy.

To isté platí samozrejme aj v okamihu, keď ide ešte o šteňa (ako naučiť šteňa cikať vonku?), ktoré nemá plne vyvinuté telesné orgány.

Všímajte si výživové hodnoty krmiva

krmenie šteňaťaU väčších plemien je vhodné vybrať najlepšie krmivo pre psa také, ktoré obsahuje menej tukov a bielkovín.

Záleží tu aj na aktivite psa, teda či ide o gaučový typ, alebo o psíka, ktorý má rád pohyb.

Pokiaľ ide o druhý typ psa, vyberajte mu krmivo s vysokou nutričnou hodnotou. Dodá mu potrebné množstvo energie.

Domácu stravu psom radšej nedávajte

krmivo pre psaUrčite vás zaujíma, či sú vhodnejšie granule, konzervy alebo napríklad aj domáca strava. Práve domáca strava nie je príliš vhodná. Psovi nedávajte to, čo sami jete na obed.

Zvieratá predsa len majú iné potreby a ľudská strava im nemusí robiť dobre.

Ak porovnáme granule a konzervy, sú na tom dosť podobne. Ideálna je kombinácia týchto krmív.

Pozor na správne zásady kŕmenia

Okrem samotného výberu krmiva si určite strážte aj správne zásady kŕmenia. Napríklad platí pravidlo, že by pes mal po jedle odpočívať. Nie je preto vhodné ho kŕmiť tesne pred tým, než ho idete venčiť.

Kŕmenie psíkov (mačiek a ďalších domácich zvierat napr. sliepok) má byť pravidelné. Ak je to možné, dodržujte presné časy, kedy zvieraťu krmivo servírujete. Zabráňte tiež prekrmovaniu psa. Niektoré psíky radi zjedia všetko, čo im dáte. Najmä u menších plemien si tak strážte, akú porciu im dávate.

Kvalitné krmivo pre psov a mačky zaobstaráte aj v internetových obchodoch. Dnešné e-shopy ponúkajú možnosť výberu nielen podľa značky, ale tiež napríklad aj podľa veku psa či veľkosti a plemena.

Podobné články

1 komentár

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button