Ako uvariť polievku z jarných byliniek?

bylinková polievkaRecept na polievku z jarných byliniek. Už naši predkovia vedeli, že po zime je potrebné telo zbaviť rôznych škodlivín. Na jar sa tiež prejavuje jarná únava. Tá je zavinená nedostatkom čerstvých vitamínov. Jarné obdobie je najvhodnejšou dobou k očistným kúram a k tomu sa veľmi hodia aj plané rastliny. Bylinkami ochucujeme polievky, šaláty, nátierky alebo nimi zdobíme chlieb. Zbierať sa majú iba v čistom prostredí a len tie, ktoré dobre poznáte, aby ste sa vyhli otravám. Zbierajte len mladé vrcholky rastlín, staršie môžu byť horké. Do jedla ich pridávajte nakoniec, nevarte ich, pretože by ste stratili vitamíny. Skúste podľa receptu polievku z jarných byliniek, voľne inšpirovanú receptom M. D. Rettigovej. Budete prekvapení jej chuťou.


Čo budete potrebovať na polievku z jarných byliniek:

  • 1 l vývaru z mäsa alebo kostí
  • 3 väčšie zemiaky
  • soľ
  • 50 g prerastenej slaniny alebo mastirecept na polievku z jarných byliniek
  • niekoľko lyžíc kyslej smotany
  • 1 polievková lyžica hladkej múky
  • hrsť jarných byliniek
  • 2 žĺtky (ja nedávam).

Aké bylinky je najlepšie použiť na polievku z jarných byliniek?

Pred prípravou polievky si urobte krátku vychádzku do prírody a prineste si mladé žihľavy, jahodové listy, púpavové listy, hviezdice, niekoľko lístkov rebríčka, zádušník, kozonoh a niekoľko kvetov sedmokrásky na ozdobenie. Bylinky umyte vodou.


Postup prípravy krok po kroku

V hrnci rozohrejte masť alebo rozškvarte na kocky pokrájanú anglickú slaninu, pridajte na kocky nakrájané zemiaky a osoľte. Niekoľkokrát zemiaky na tuku premiešajte a zalejte vývarom z mäsa alebo kostí. Uvarené mäkké zemiaky roztlačte na menšie kúsky a polievku, ak je treba, zahustite múkou rozmiešanou vo vode. Polievku zložte z ohňa.

bylinkyDo polievky môžete zašľahať 2 vaječné žĺtky, ale nie je to nutnosťou. Jarné polievka je veľmi chutná aj bez nich. Osobne vajíčkové žĺtky do tejto  polievky nedávam.

Dochucovanie polievky bylinkami

Keď polievka ľahko vychladne, zašľahajte do nej niekoľko lyžíc kyslej smotany a pridajte nadrobno pokrájané bylinky. Bylinky krájajte tesne pred pridaním do pokrmu.

Máte hotovo!

Na tanieri polievku ozdobte niekoľkými kvetmi sedmokrásky. Pekne to vyzerá a sedmokráskapríjemnú orieškovú chuť. Podávajte len tak alebo s opraženou žemľou. Polievka vás prekvapí výbornou chuťou, preto odložte predsudky a vyskúšajte ju. Prajem dobrú chuť!


Mohlo by vás zaujímať

Recepty na rýchle drinky z vodky

4 drinky z vodky, ktorých príprava nezaberie viac ako 10 minút

Chystáte sa organizovať domácu párty a chcete sa blysnúť v dobrom svetle? Príprava týchto 4 …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.