Recepty

Ako urobiť vyprážané trubičky cannoli?

Ako urobiť vyprážané trubičky cannoliTento sicílsky recept som získala od svojej kamarátky. Ona trubičky cannoli prvý krát vyskúšala na dovolenke na Sicílií a odvtedy ich sama doma pripravuje.Keď som u nej trubičky ochutnala, musela som si ho vypýtať. A teraz ho mám vo svojom zošite s výkričníkom. Veľmi jednoduché cesto a ešte ľahší postup ma učarovali. Ak chcete urobiť nejaký zákusok pre návštevu, nepoznám nič lepšie ako trubičky cannoli.

Čo je potrebné na vyprážané trubičky cannoli:

Na 12 kusov trubičiek cannoli:

  • 200 g hladkej múky
  • 20 g cukru kryštál
  • 20 g masla
  • 1 vajce
  • 50 ml bieleho vína
  • 1 bielok (na zlepenie koncov)
  • rastlinný olej na vyprážanie

Na náplň do trubičiek:

Postup prípravy vyprážaných trubičiek cannoli krok po kroku

1. Pusťme sa najprv do cestu na trubičky cannoli. Do misy si odvážime hladkú múku, cukor, maslo, pridáme víno a jedno vajce. Vypracujeme skôr tuhé cesto, ktoré zabalíme do potravinovej fólie a dáme na hodinku do chladničky.

príprava trubičiek canolli2. Po odležaní cesto rozvaľkáme a vykrojíme väčším vykrajovačom alebo hrnčekom kolieska. Nachystáme si kovové trubičky a kolieska na ne namotáme. Aby sa nám konce koliesok neodlepovali od seba, prilepíme ich jednoducho vaječným bielkom.

3. Trubičky „cannoli Siciliani“, označované v Taliansku ako dezert, sa najprv smažia a potom plnia sladkou krémovou náplňou (zvyčajne z ricotty).

Ako náhle máme teda všetky kolieska namotané na valčeky, na panvici alebo vo fritéze rozpálime olej a začneme ich smažiť tak, aby boli zo všetkých strán usmažené dozlatista .

sicílske trubičky cannoli4. Usmažené trubičky vyberieme z panvice a položíme na papierový obrúsok, aby odkvapkal prebytočný olej. Ako náhle trubičky vychladnú, dáme ich dole z plechových trubičiek, ktoré sme na tento účel použili. Trubičky máme prichystané, pusťme sa do ich plnenia.

5. Na náplň do sicílskych trubičiek cannoli si nachystáme tvaroh rozšľahaný s práškovým a vanilkovým cukrom. Hotovú tvarohovú náplň umiestnime do cukrárskeho vrecka a trubičky ňou plníme. Máme takmer hotovo.

6. Trubičky cannoli nakoniec dozdobíme jahodami a posypeme práškovým cukrom. Zákusok môžeme konečne podávať.

Prajem Vám dobrú chuť!

Ďalšie sladké recepty s ovocím nájdete tu:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button