AkoaPreco.com > Recepty > Ako urobiť vyprážané trubičky cannoli?

Ako urobiť vyprážané trubičky cannoli?

Ako urobiť vyprážané trubičky cannoliTento sicílsky recept som získala od svojej kamarátky. Ona trubičky cannoli prvý krát vyskúšala na dovolenke na Sicílií a odvtedy ich sama doma pripravuje.Keď som u nej trubičky ochutnala, musela som si ho vypýtať. A teraz ho mám vo svojom zošite s výkričníkom. Veľmi jednoduché cesto a ešte ľahší postup ma učarovali. Ak chcete urobiť nejaký zákusok pre návštevu, nepoznám nič lepšie ako trubičky cannoli.


Čo je potrebné na vyprážané trubičky cannoli:

Na 12 kusov trubičiek cannoli:

  • 200 g hladkej múky
  • 20 g cukru kryštál
  • 20 g masla
  • 1 vajce
  • 50 ml bieleho vína
  • 1 bielok (na zlepenie koncov)
  • rastlinný olej na vyprážanie

Na náplň do trubičiek:


Postup prípravy krok po kroku

1. Pusťme sa najprv do cestu na trubičky cannoli. Do misy si odvážime hladkú múku, cukor, maslo, pridáme víno a jedno vajce. Vypracujeme skôr tuhé cesto, ktoré zabalíme do potravinovej fólie a dáme na hodinku do chladničky.

príprava trubičiek canolli2. Po odležaní cesto rozvaľkáme a vykrojíme väčším vykrajovačom alebo hrnčekom kolieska. Nachystáme si kovové trubičky a kolieska na ne namotáme. Aby sa nám konce koliesok neodlepovali od seba, prilepíme ich jednoducho vaječným bielkom.

3. Trubičky “cannoli Siciliani”, označované v Taliansku ako dezert, sa najprv smažia a potom plnia sladkou krémovou náplňou (zvyčajne z ricotty). Ako náhle máme teda všetky kolieska namotané na valčeky, na panvici alebo vo fritéze rozpálime olej a začneme ich smažiť tak, aby boli zo všetkých strán usmažené dozlatista .

sicílske trubičky cannoli4. Usmažené trubičky vyberieme z panvice a položíme na papierový obrúsok, aby odkvapkal prebytočný olej. Ako náhle trubičky vychladnú, dáme ich dole z plechových trubičiek, ktoré sme na tento účel použili. Trubičky máme prichystané, pusťme sa do ich plnenia.

5. Na náplň do sicílskych trubičiek cannoli si nachystáme tvaroh rozšľahaný s práškovým a vanilkovým cukrom. Hotovú tvarohovú náplň umiestnime do cukrárskeho vrecka a trubičky ňou plníme. Máme takmer hotovo.

6. Trubičky cannoli nakoniec dozdobíme jahodami a posypeme práškovým cukrom. Zákusok môžeme konečne podávať.

Prajem Vám dobrú chuť!


Ďalšie sladké recepty s ovocím nájdete tu:


Mohlo by vás zaujímať

ako upiecť jahodový koláč

Ako upiecť jahodový koláč?

Prinášame vám recept na jahodový koláč. Jednoduchých receptov na koláče zo sezónneho ovocia nie je …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.