Recepty

Ako urobiť syrečkovú pomazánku?

Ako urobiť syrečkovú pomazánkuSyrečky a zrejúce syry sú synonymom vône dedinského domova. Dnes už takmer nikto doma syry nevyrába, ideme si ich radšej kúpiť. Syrčekový syr – to je pre niekoho delikatesa a chuťové pohladenie, pre druhého nič lákavé. Možno je to výraznou vôňou, ktorá je charakteristická pri procese zrenia syra. A pravdou je, že každému nelichotí. Ak máte k týmto syrom priazeň, urobte si ľahkú syrečkovú pomazánku pre skvelú chuť a pre vaše zdravie.

Na syrečkovú pomazánku budete potrebovať:

  • 1 balenie olomouckých syrečkov
  • 1 lyžica nátierkového masla
  • 1 lyžica kyslej smotany
  • 1 lyžica masla

Návod na prípravu syrečkovej pomazanky

Než sa pustíme do prípravy syrčekovej nátierky, neuškodí pár informácií. Syrečky, najznámejšie sú tie olomoucké, sú produktom zrejúceho syra vyrobeného z netučného kyslého tvarohu.

syrečková nátierkaVplyvom rozkladu bielkoviny syra pri zrení majú syrečky nezameniteľnú chuť a vôňu.

Olomoucké syrečky majú nízku energetickú hodnotu a patria medzi tie najkvalitnejšie zrejúce syry.

A ideme na to. Pripravíme si jedno balenie olomouckých syrečkov, nezáleží na tom, v akej podobe – buď majú tvar koliesok alebo valčekov.

V ponuke sú aj ochutené tvarôžky korením a rascou nakrájané na kúsky. Syrečky dáme do misky a roztlačíme ich vidličkou. Na jemné kúsky to vždy nejde dobre, záleží aj či sú syrečky zrelé. Vôbec nevadí, ak tam budú nejaké kúsky, o to bude výsledná konzistencia pomazánky zaujímavejšia.

syrečková pomazánkaPridáme lyžicu nátierkového masla, jednu lyžicu kyslej smotany a jednu lyžicu pravého, dobrého masla.

Ak by sa niekomu zdala nátierka zo syrečkov kalorická, môže lyžicu masla vynechať. Všetky suroviny premiešame a hotovo.

Množstvo vyrobenej syrečkovej nátierky stačí na niekoľko chlebov pre celú rodinu, takže aj s pridaním masla syrečková nátierka nie je príliš kalorická.

Berme do úvahy, že syrečky samotné majú nízku energetickú hodnotu. Dobrú chuť!

Prečítajte si aj recepty na ďalšie rýchle pomazánky:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button