ReceptyNávody

Návod ako pripraviť smoothie

ako správne pripraviť smoothiePríprava smoothie je v zásade veľmi jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Budete potrebovať mixér, podľa použitých ingrediencií, ďalej kuchynský nôž či škrabku. Prečítajte si podrobný návod ako pripraviť smoothie.

1. Vyberte ovocie a zeleninu

Pri príprave smoothie si niekedy pripadám ako psík s mačička v jednej rozprávke, keď varil tortu.

Do týchto kokteilov je možné pridať naozaj čokoľvek, na čo máte chuť. Od jabĺk, banánu, mrkvu až po také plody, ktoré nápoju dodajú zdravo zelenú farbu – špenát, uhorkou, ľadový šalát apod.

2. Zvoľte základ smoothie nápoja

Smoothie zvyčajne nebýva samo o sebe príliš riedke a je potreba ho zriediť. Ja najčastejšie do svojich nápojov pridávam vodu – príde mi to ako najviac osviežujúci variant.

Často sa pridáva tiež mlieko alebo jogurt. Môžete ale použiť aj menej obvyklé varianty v podobe zeleného čaju, kokosového alebo sójového mlieka. Citlivejšie osoby môžu nahradiť mlieko sójovým nápojom Zajac.

3. Pridajte tajnú prísadu

Svoj mixovaný nápoj môžete ochutiť množstvom zaujímavých ingrediencií. Osobne mi táto časť prípravy pripadá najzaujímavejšia.

Pár semienok totiž môže kompletne zmeniť chuť nápoja. Napr. kustovnica čínska (goji) po rozmixovaní v nápoji urobí jemné chrumkavé kúsky a pitie smoothie ja potom zábavnejšie, ak sa to tak dá povedať. Môžete samozrejme pridať aj rôzne korenia ako je vanilka či škorica.

4. Mixujte dojemna

Pri svojich prvých pokusoch ako pripraviť smoothie som zmes v mixeri nechával len chvíľu a výsledok bol pomerne hutný a plný kúskov ovocia. Postupom času nechávam zmes mixovať až 2 minúty a ako výsledok si užívam úplne tekutý nápoj.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button