Recepty

Ako si pripraviť domáci jogurt?

domaci ovocný jogurtDomáci jogurt – to je radosť, ktorú sebe aj svojej rodine môžeme dopriať aj v mestskom byte. K výrobe nepotrebujeme nič viac, než čo nám ponúka naša kuchyňa. Takýto jogurt si vyrobíme z mlieka a dochutíme presne tak, ako to výrobcovia jogurtov jednoducho nevedia.

 

Čo je potrebné na domáci jogurt:

  • poháre
  • ovocie
  • 1 liter mlieka
  • kondenzované mlieko
  • 1 biely jogurt so živou kultúrou

domáci jogurtJogurty vďaka obsiahnutým baktériám pomáhajú našej črevnej flóre. Majú okrem iného blahodarné účinky na našu pleť. Pomáhajú nám udržiavať zdravie a rovnováhu.

Málokto vie, že ovocný jogurt je rýdzo českého pôvodu … a ako sa vo svete ujal!

Ale teraz už k postupu, ako si vyrobiť jogurt bez konzervantov a jednoducho v našej kuchyni.

Postup prípravy domáceho jogurtu  krok po kroku

chutný domáci jogurtZmiešame mlieko s kondenzovaným mliekom a pridáme jogurt so živou kultúrou.

Jogurt by mal byť tak štyri hodiny pred zmiešaním niekde na stole v izbovej teplote, aby sa aktivizovali probiotické kultúry. Zmes potom zohrejte na 50 stupňov Celzia.

Do pohárov medzitým pripravíme ovocie alebo marmeládu.

Pripravenú a ohriatu zmes nalejeme do pohárov. Vložíme do predhriatej rúry na 50 stupňov Celzia, kde udržujeme teplotu zhruba tri hodiny.

Čo potom s jogurtom?

Vyberieme z rúry a necháme vychladnúť. Po vychladnutí umiestnime do chladničky. Domáci jogurt je pripravený. Dobrú chuť!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button