Recepty

Ako naložiť pečenú červenú repu s tymianom?

Červená repa je v posledných rokoch veľmi oceňovanou zeleninou. Obsahuje obrovské množstvo vitamínov a ďalších zdraviu prospešných látok. Už dávno je preč to obdobie, kedy sme červenú repu poznali len ako nakladané kocky v sladko-kyslom náleve ako prílohu k rizotu. Vyskúšajte červenú repu v novom zaujímavejším šate. Namiesto klasicky nakladanej varenej repy ju tento krát upečte, získate tak zaujímavejšiu a pre mnohých aj lahodnejšiu chuť. Marinádu na nakladanie repy pripravíte z olivového oleja, citrónovej šťavy, medu a pomerne neobvyklým doplnkom je tymian, ktorý nakladanú pečenú červenú repu ozvláštni a dodá jej špecifickú chuť.

Čo je potrebné na pečenú červenú repu s tymianom:

  • 3 červené repy
  • olivový olej na pokvapkanie
  • 1 lyžica medu
  • 1 lyžica olivového oleja
  • 1 lyžica citrónovej šťavy
  • soľ a korenie
  • hrsť tymianu

náročnosť receptu: veľmi ľahké

čas potrebný na prípravu receptu: 30 minút a viac

Postup prípravy pečenej červenej repy s tymianom krok po kroku

príprava repyAko prvé si rozohrejte rúru na teplotu 200 ° C. Repu ošúpte, rozrežte na polovice a ďalej rozkrájajte na plátky.

Ak máte väčšie buľvy, rozkrojte ich najskôr na štvrtiny a potom na plátky.

Nakrájanú repu rovnomerne rozložte na plech vyložený papierom na pečenie tak, aby sa navzájom plátky len minimálne prekrývali.

Repu jemne osoľte a pokvapkajte olivovým olejom. Plech vložte do rúry a pečte asi 20 minút, kým nebude repa mäkká. Hotovú repu nechajte vychladnúť.

Príprava marinády 

príprava marinádyMedzitým si pripravte marinádu. V hlbšej uzatvárateľnej miske vyšľahajte metličkou olivový olej, med a citrónovú šťavu. Osoľte a okoreňte.

Tymian dôkladne očistite a nasekajte nadrobno, prisypte ho k ostatným ingredienciám a premiešajte, časť tymianu si nechajte na ozdobu.

Dokončenie receptu na pečenú červenú repu s tymianom

Upečenú a vychladnutú repu presuňte do misy a premiešajte, aby sa repa rovnomerne obalila v marináde.

Misku uzavrite a nechajte aspoň do druhého dňa uležať v chladničke. Pečenú červenú repu spotrebujte do štyroch dní. Nakladanú repu môžete konzumovať samotnú, prípadne ako prílohu k mäsitým pokrmom, ale pokojne si ju dajte aj s hriankami.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button