Zdravie a krása

Ako sa starať o mastnú pleť?

vyhnúť sa mastnej pletiStarať sa o mastnú pleť nie je nič zložité. Každý typ pokožky vyžaduje, aby sme sa o ňu starali špecifickým spôsobom. Pri tvári to platí dvojnásobne, či v lete alebo v zime. Ak sa chcete zbaviť neprirodzeného lesku a ďalších problémov spojených s mastnou pleťou, mali by ste dodržiavať správne zásady starostlivosti o mastnú pleť.

Čo je potrebné, keď sa chceme starať o mastnú pleť?

  • starať sa o mastnú pleťhodvábnu vreckovku
  • čistiace prípravky
  • hydratačný krém

Určenie typu pleti

Aby sme mali istotu, že je naša pokožka naozaj mastná, vykonáme nasledujúci test – tvár očistíme vodou a po niekoľkých hodinách naň priložíme hodvábnu vreckovku.

Ak sa objavia na ňom fliačky v oblastiach zodpovedajúcim čelu, nosa a brade, nemusíme zúfať, aj mastná pleť môže byť krásna!

O pleť sa treba dennodenne starať!

bojovať s mastnou pleťouDvakrát denne by sme mali celú tvár umyť vodou a použiť vhodný čistiaci prípravok, to znamená bez alkoholu a iných látok, ktoré by mohli pleť vysúšať.

Potom nanesieme dostatočnú dávku hydratačného krému pre problematickú pleť.

Ak budeme používať kvalitnú kozmetiku, výsledky uvidíme už v priebehu niekoľkých dní.

Peeling pleti

Hĺbkové čistenie by sme našej pleti nemali dopriavať častejšie ako dvakrát týždenne, aby nedošlo k jej vysušeniu.

Môžeme ho vykonať doma s pomocou kozmetických prípravkov dostupných v obchodoch, alebo u odborníka.

Mastnú pleť treba aj líčiť

Ak chceme, aby naša pleť vyzerala sviežo, nesmieme zabudnúť používať špeciálne líčidlá. Nepríjemného lesku sa zbavíme pomocou jemného podkladového krému, minerálneho make-upu a klasického púdru. Pri odličovaní siahneme po jemnom prípravku s čo najnižším obsahom mydla.

Boj proti vráskam je však už iná kapitola.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button