AkoaPreco.com > Zdravie a krása > Ako sa starať o mastnú pleť?

Ako sa starať o mastnú pleť?

vyhnúť sa mastnej pletiStarať sa o mastnú pleť nie je nič zložité. Každý typ pokožky vyžaduje, aby sme sa o ňu starali špecifickým spôsobom. Pri tvári to platí dvojnásobne, či v lete alebo v zime. Ak sa chcete zbaviť neprirodzeného lesku a ďalších problémov spojených s mastnou pleťou, mali by ste dodržiavať správne zásady starostlivosti o mastnú pleť.


Čo je potrebné, keď sa chceme starať o mastnú pleť?

  • starať sa o mastnú pleťhodvábnu vreckovku
  • čistiace prípravky
  • hydratačný krém

Určenie typu pleti

Aby sme mali istotu, že je naša pokožka naozaj mastná, vykonáme nasledujúci test – tvár očistíme vodou a po niekoľkých hodinách naň priložíme hodvábnu vreckovku.Ak sa objavia na ňom fliačky v oblastiach zodpovedajúcim čelu, nosa a brade, nemusíme zúfať, aj mastná pleť môže byť krásna!


O pleť sa treba dennodenne starať!

bojovať s mastnou pleťouDvakrát denne by sme mali celú tvár umyť vodou a použiť vhodný čistiaci prípravok, to znamená bez alkoholu a iných látok, ktoré by mohli pleť vysúšať. Potom nanesieme dostatočnú dávku hydratačného krému pre problematickú pleť. Ak budeme používať kvalitnú kozmetiku, výsledky uvidíme už v priebehu niekoľkých dní.

Peeling

Hĺbkové čistenie by sme našej pleti nemali dopriavať častejšie ako dvakrát týždenne, aby nedošlo k jej vysušeniu. Môžeme ho vykonať doma s pomocou kozmetických prípravkov dostupných v obchodoch, alebo u odborníka.

Mastnú pleť treba aj líčiť


Ak chceme, aby naša pleť vyzerala sviežo, nesmieme zabudnúť používať špeciálne líčidlá. Nepríjemného lesku sa zbavíme pomocou jemného podkladového krému, minerálneho make-upu a klasického púdru. Pri odličovaní siahneme po jemnom prípravku s čo najnižším obsahom mydla.

Boj proti vráskam je však už iná kapitola.


Mohlo by vás zaujímať

Microbladding obočia

Zvažujete microblading obočia? Týchto 6 vecí vám pomôže rozhodnúť sa

Ak túžite po dokonalom obočí, no zároveň vás nebaví jeho každodenná úprava, microblading určite stojí …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.