Recepty

Ako na paprikové bruschetty s bylinkami?

paprikové bruschetty Recept na paprikové bruschetty s bylinkami. Čo s nezjedeným starším gumovým pečivom? Vyskúšajte nasledujúci recept. Je jednoduchý. Je výborný hlavne vtedy, ak sa vám stane, že preceníte hlad svojej rodiny a pečivo zostane. Je veľmi jednoduchý a chutný, zabijete tak dve muchy jednou ranou. Zbavíte sa prebytkov a zároveň si prichystáte pohostenie pre návštevu alebo rýchlu večeru. Základom je gumové alebo ľahko stvrdnutej pečivo, ktoré sa ochutí zmesou olivového oleja, korenia a byliniek. Variantov je veľa a fantázii sa medze nekladú, zakaždým môžete vykúzliť inú chuť a zakaždým zožnete zaručený úspech.

Čo budete potrebovať na paprikové bruschetty s bylinkami:

  • 2 staršie bagetybruschetty
  • hrsť bazalky, oregana, majoránu, …
  • 4 lyžice olivového oleja
  • 2 lyžičky mletej sladkej papriky
  • 1 lyžička mletej údenej papriky
  • 2 lyžičky parmezánu
  • soľ a korenie

Príprava paprikových bruschett krok za krokom

Príprava staršieho pečiva

V prvom kroku si nakrájajte aspoň deň staré bagety alebo iné pečivo na rovnako hrubé plátky. Plech pokryte papierom na pečenie. Plátky pečiva rovnomerne naskladajte na plech.

Rúru predhrejte na 150 °C.

Príprava zmesi na paprikové bruschetty

V menšej miske zmiešajte sladkú mletú a údenou mletou papriku, prisypte parmezán, osoľte a okoreňte. Bylinky premyte a nasekajte nadrobno, prípadne možno samozrejme použiť aj sušené, len ich množstvo o niečo znížte.

Bylinky nasypte do misky s korením, prilejte olej a zmes vyšľahajte, aby sa všetky ingrediencie čo najlepšie prepojili.

Príprava na pečenie

recept na paprikové bruschettyPierkom namočeným v marináde potierajte v rovnomernej vrstve jednotlivé kúsky pečiva (úplne stačí z jednej strany). Keď sú natreté všetky plátky, vložte plech do rúry a sušte asi 20 – 30 minút.

Doba pečenia záleží nielen na hrúbke plátkov, ale tiež na type použitého pečiva.

Platí zásada, že čím hutnejšia konzistencie pečiva, tým dlhšie bude treba ho sušiť v rúre, aby bolo naozaj tvrdé. Tým predĺžite dobu trvanlivosti.

Ak by plátky zostali uprostred čo i len trochu mäkšie, ľahšie po niekoľkých dňoch zgumovatia a predovšetkým sa tak na nich môže rýchlejšie objaviť pleseň.

Paprikové bruschetty s bylinkami máte hotové

Hneď ako sú plátky tvrdé, vyberte plech z rúry a môžete podávať, sú skvelou voľkou  aj ako ľahká večera.

Ak ich chcete skladovať, počkajte, až vychladnú a potom ich preložte do uzatvárateľnej nádoby. Vydržia takto minimálne týždeň. Dobrú chuť!

Vyskúšajte aj tieto výborné recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button