Recepty

Ako urobiť salámovú pomazánku s chrenom?

ako pripraviť salámovú nátierku s chrenomSalámovú pomazánku s chrenom obľubuje množstvo ľudí a patrí medzi najtypickejšie pomazánky, ktoré si môžeme ľahko v pohodlí domova pripraviť. Kto má rád výrazné chute a trochu ostrejší pokrm, tak je to správne zvolený akcent. Je pravdou, že zloženie nátierky (vzhľadom k majonéze) nie je úplne v súlade so zdravou výživou, ale niektorým stravníkom to vyhovuje, a kto z nás by si nechcel niekedy vo voľbe stravy zhrešiť. Salámová nátierka s chrenom je vláčna a celkovo skvelá.

Čo potrebujeme na salámovú pomazánku s chrenom:

Ako pripraviť salámovú pomazánku s chrenom krok za krokom

chrenová nátierkaPripravíme si všetky ingrediencie na salámovou nátierku s chrenom – salámu podľa chuti.

Vhodné sú mäkké salámy, idú jednoducho a rýchlo nastrúhať. Môže to byť saláma gothaj alebo akákoľvek chudá salámu – kuracia, lahôdková, morčacia a podobne. Chren nemusíme nutne mať ako koreň, môžeme si kúpiť chren v pohári. Tie sú rôzneho typu, menej i viac ostré.

Tu sa hodí viac ostrý, vzhľadom k ďalším ingredienciám by u mierne ostrého chrenu nebola chuť chrenu príliš poznať. Cibuľa nemusí byť veľká.

Nastrúhame salámu na hrubom strúhadle a pridáme chren. Ak máme koreň, kúsok chrenu olúpeme a umyjeme, strúhame na jemnom strúhadle! Chren musí byť skutočne strúhaný na jemno, hrubá štruktúra by narušila celú konzistenciu nátierky a uhryznutie do hrubej hrudky chrenu by nebolo príjemné.

Nastrúhaného chrenu dajte do salámová nátierky toľko, aby vám to vyhovovalo chuťovo. Ak počítate aj s deťmi, dáme tam radšej menej, aby nebola nátierka ostrá.

Cibuľu ošúpeme, umyjeme, nakrájame na jemno na pracovnej doske a dáme do mikrovlnky na nie

recept na výbornú salámovú pomazánku s chrenom

koľko sekúnd spariť. Takto upravená cibuľka nie je tak štipľavá. Silice, ktoré obsahuje sú zjemnené.

Pridáme lyžicu majolky a lyžičku horčice a všetko zamiešame. Osolíme podľa chuti, koreniť radšej nebudeme, ostrosť nátierky je dostačujúca.

Salámová nátierka s chrenom je pripravená na servírovanie. Nátierku môžeme podávať s pečivom. Dobrá chuť salámovej nátierky s chrenom je tak zaručená.

Vyskúšajte aj ďalšie výborné recepty na pomazánky:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button