Recepty

Ako pripraviť domácu paštétu?

ako urobiť domácu paštétuDomáca paštéta? Možno sa budete čudovať, ale vôbec nič na tom nie je. Skrátka len osmažíme pečeň, pridáte maslo, rozmixujete a je to. Mňamka bez éčok je na svete. Ale aby bol výsledok naozaj dokonalý, pridávam podrobný návod :-). Ako si pripraviť domácu paštétu?

Čo treba na domácu paštétu:

  • 400 g kuracej pečene
  • 300 ml mlieka
  • 160 g masla
  • 100 ml smotany
  • 2 lyžice ľubovoľného alkoholu
  • štipka soli a korenia

Postup prípravy domácej paštéty

Pečeň umyjeme a vykrojíme z nej všetky svetlé kúsky (ak to neurobíte, bude horká). Potom ju preložte do misky a zalejte mliekom. Nechajte odstáť 30 minút.

Smaženie paštéty

výroba domácej paštétyNa panvici rozohrejte 20 g masla. Pečeň vyberieme z mlieka a dobre osušíme (aby pri smažení neprskala). Smažte po menších častiach, po oboch stranách zhruba 3 minúty.

Usmaženú pečeň presuňte aj s omastkom z panvice do mixéra. Pridajte 90 g masla, smotanu, štipku soli a čerstvo namletého korenia.

Nakoniec pridajte alkohol a všetko rozmixujte dohladka.

domáca paštétaHotové pyré prepasírujeme cez jemné sitko alebo cedidlo. Potom pyré premiestnite do vhodnej misky a dajte do chladničky. Medzitým si rozohrejte zvyšných 50 g masla. Po pol hodine paštétu vyberte a nalejte maslo na povrch. Zabránite tak vysychaniu.

Paštétu nechajte vychladnúť cez noc. V chladničke vydrží dva dni. Konzumujte s čerstvým pečivom.

Tipy ako na domácu paštétu

Miesto kuracej pečene môžete použiť kačacie a namiesto masla masť. Alebo ľubovoľne kombinujte. Zakaždým bude paštéta iná.

Pozrite si aj recepty:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button