Zdravie a krásaAko liečiť

Ako zabrániť vypadávaniu vlasov?

vypadávanie vlasov - liečbaVstanete ráno z postele a zostane po vás na vankúši kopa vlasov a pri česaní vám v hrebeni zostane veľký chumáčik? Potom by ste mali spozornieť. Každému človeku vypadne denne určité malé množstvo vlasov – spravidla býva v norme, ak vám vypadne 100 a menej vlasov denne. Nadmerné padanie vlasov u žien je rovnako tak nepríjemné ako vypadávanie vlasov u mužov. Ako zabrániť vypadávaniu vlasov? Prečítajte si rady a tipy v tomto článku.

Postup ako zabrániť vypadávaniu vlasov a príčina vypadávania

Ak vám vlasov vypadáva viac, mali by ste sa zo všetkého najskôr snažiť zistiť príčinu, pričom s tým vám môže pomôcť aj kožný lekár, ktorý vám okrem iného môže urobiť aj odbery krvi a vylúčiť tak, že za vypadávaním vlasov stojí nejaká choroba.

Možná príčina vypadávania vlasov u mužov

Ako zabrániť padaniu vlasovVlasy vo väčšom množstve vypadávajú ženám aj mužom. Muži sa však väčšinou zmieria s tým, že plešatia a vypadávanie vlasov príliš neriešia.

U mužov je vypadávanie často ovplyvnené genetikou, kedy zdedia precitlivenosť vlasov na testosterón.

Napriek tomu aj tu možno vypadávanie vlasov liečiť, ale musí sa začať čo najskôr, respektíve čím skôr sa začne, tým lepšie.

Možná príčina vypadávania vlasov u žien

U žien spravidla vypadávanie vlasov nie je také markantné ako u mužov, ale ženy tento problém, pre zmenu, naopak riešia viac ako muži.

U žien sú zvyčajne príčinou vypadávania vlasov hormonálne výkyvy, a to najmä v období po pôrode a následne v období klimaktéria.

Ďalšie príčiny vypadávania vlasov

U oboch pohlaví môže zvýšené vypadávanie vlasov tiež spôsobiť stres, nevhodná strava s nedostatkom vitamínov a stopových prvkov, rýchle chudnutie, niektoré lieky, nešetrné zaobchádzanie s vlasmi a pod.

Pokiaľ chcete zamedziť vypadávaniu vlasov, je potrebné začať s nápravou príčin ich vypadávania čo najskôr.

Ako bojovať proti vypadávaniu vlasov

vypádavanie vlasov u mužovV prvom rade dbajte na vyváženú a zdravú stravu, prípadne so zaradením aj doplnkov stravy pre krásne vlasy (napr. s obsahom zinku). Snažte sa obmedziť stresujúce situácie vo vašom živote, posilňujte obranyschopnosť svojho organizmu.

Veľmi vhodné je tiež obmedziť činnosti, ktoré príliš vlasom neprospievajú, ako je napr. nešetrné vysúšanie vlasov či ich farbenie a natáčanie.

Špeciálne šampóny proti vypadávaniu vlasov

Nevyhnutné je používanie špeciálnych posilňujúcich šampónov, ktoré sú bežne k dostaniu vo väčšine lekární.

Treba vydržať

Dôležitým faktorom pri boji proti vypadávaniu vlasov je tiež vaša trpezlivosť, pretože výsledky sú spravidla viditeľné až za niekoľko mesiacov od začiatku liečby.

Prečítajte si aj články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button