Zdravie a krása

Ako chrániť vlasy pred slnkom?

slnko vlasy a farba vlasovVlasy sú pýchou každej ženy. Pôsobí na ne bohužiaľ veľa vonkajších vplyvov, ktoré ich nepriaznivo ovplyvňujú. Každodenné česanie, počasie, umývanie a mnoho ďalších vecí. Po celý rok by sme sa mali o ne starať a túto starosť znásobiť najmä v letných mesiacoch, kedy sú vystavované silným slnečným lúčom. Ako správne chrániť vlasy pred slnkom? Ešte viac sa môžu oslabiť pobyt pri mori. Doprajte im teda starostlivosť, ktorú si naozaj zaslúžia.

Základom ochrany vlasov pred slnkom je používanie správneho šampónu

Vlasy si umývajte šampónom pre ne určeným. Na trhu ich nájdete mnoho, stačí si len vybrať. Ak to nie je nutné, tak vlasy neumývajte každý deň a zbytočne ich netrápte. Po umytí nechajte vlasy uschnúť. Nedrhnite ich uterákom, môžete si ich ľahko poškodiť.

česanie vlasov v leteĎalším oslabujúcim faktorom je česanie. Vyhnite sa česaniu mokrých vlasov, pretože to im tiež zrovna neprospieva. Veľmi užitočné sú bezoplachové kúry na vlasy, ktoré uľahčujú česanie a zaisťujú ochranu vlasov.

Väčšinou sa aplikujú v spreji na suché či mokré vlasy. Tiež si môžete vybrať podľa druhu vašich vlasov.

Chránenie vlasov v lete

V lete si nezabudnite zakúpiť výrobky, ktoré ochránia vaše vlasy pred slnkom. Môžu to byť šampóny s kondicionérmi, či rôzne kúry v spreji.

Používajte ich podľa návodu a uvidíte, že fungujú a vaše vlasy zostanú krásne aj cez veľké teplá a hodiny slnečného žiarenia.

Ako chrániť vlasy a čo im škodí

Ďalší spôsob, ktorým ubližujete svojim vlasom je fénovanie či ich žehlenie.

Najlepšie je sa týmto úpravám vlasov vyhnúť, a keď už to nejde, tak aspoň používať výrobky, ktoré ich budú pri procedúrach chrániť. Sú to zvyčajne spreje, ktoré sa aplikujú na vlasy tesne pred úpravou. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť kefu na vlasy.

Farbenie vlasov

ako správne chrániť vlasy pred slnkom a šampónFarbenie je pre mnoho žien tiež nepostrádateľné. Farby na vlasy, nech už sú to tie najlepšie, rovnako vlasom neprospievajú. Po farbení je teda nutné použiť na vlasy výživu, ktorá  im pomôže sa po chemickom zásahu spamätať.

Pre posilnenie vlasov je vhodné raz za čas použiť vyživujúcu masku, ktorá  sa nanesie na vlasy a potom sa dôkladne opláchne

Prípravkov na vlasy existuje veľa. Ak máte s vlasmi nejaký problém (lupiny, štiepenie končekov, vypadávanie vlasov, krepovatenie, mastné vlasy), tak ho začnite hneď riešiť a na nič nečakajte.

Na všetko sú dnes už výrobky, ktoré vás príťaže zbavia. Nezabúdajte na pravidelné návštevy vašej kaderníčky.

Tipy ako chrániť vlasy pred slnkom

Pred slnkom môžete vlasy chrániť aj iným spôsobom než rôznymi prípravkami. Vezmite si klobúk, tak zabránite praženiu slnka priamo na vaše vlasy.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button