Úvod / Zdravie a krása / Ako zosvetliť vlasy?

Ako zosvetliť vlasy?

zosvetlené vlasyZmeniť farbu vlasov dnes nie je vôbec žiadny problém. Stačí zájsť do drogérie a vybrať vhodný odtieň. Čo keď ale chcete zosvetliť vlasy len o tón či dva? Alebo chcete podčiarknuť svoju prirodzenú farbu? Riešenie nájdete okrem kozmetických výrobkov aj v prírode.

Čo je potrebné na zosvetlenie vlasov:


  • peroxid vodíka
  • harmanček
  • nechtík
  • citrón
  • koreň rebarbory

Použitie peroxidu vodíka

ako zosvetliť vlasyPre väčšie zásahy zájdite do kaderníctva, kde vám vlasy profesionálne zafarbia alebo zosvetlia. Neodporúčame ani domáce použitie peroxidu vodíka, ktorým si môžete vlasy pri neopatrnej manipulácii zničiť.

Pokiaľ sa ale nebojíte, kúpte si maximálne trojpercentný roztok peroxidu, nalejte ho do rozprašovača a rovnomerne aplikuje na vlasy. Nechajte pôsobiť zhruba 15 minút a vlasy dôkladne umyte. V prípade potreby aplikujte.

Prírodné prostriedky


blond vlasy

Iný tip ako zosvetliť vlasy je vyrobiť si zosvetľujúcu kúru z harmančeka a nechtíka. Zhruba pol hrnčeka harmančeka a nechtíka dolejeme šťavou z troch citrónov a prelejeme vriacou vodou. Necháme pol hodiny lúhovať a výluh aplikujeme na vlasy. Necháme voľne preschnúť na slnku. Potom použijeme hydratačnú starostlivosť.

Pomeľte najemno rebarborový koreň, zmiešajte s vodou a šťavou z citróna. Zmiešajte v hustejšiu kašu. Votrite kefkou do vlasov a nechajte pôsobiť približne štvrť hodiny, potom dôkladne opláchnite a vlasy hydratujte.

Ako zosvetliť vlasy?
5 (99.33%) 30 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

vybranie antikoncepcie

Ako si vybrať správnu antikoncepciu?

Antikoncepcia a plánované rodičovstvo, obzvlášť v tejto dobe, je dozaista dôležitou záležitosťou. Ženy by si mali …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *