Úvod / Zdravie a krása / Ako sa starať o suché vlasy?

Ako sa starať o suché vlasy?

suché vlasyZnáme príslovie tvrdí, že vlasy sú koruna krásy. Suché vlasy, odlupujúca sa pokožka a polámané končeky moc parády nenarobia. Naučte sa so suchými vlasmi bojovať a venovať im dostatočnú starostlivosť, ktorá vráti vašej hrive hydratáciu a zdravie. Ako na vysušené vlasy? Čo tak domácu masku?

Čo je potrebné na suché vlasy:


  • kozmetika na vlasynezdravé vlasy
  • olivový olej
  • med
  • mandľový olej

Šetrite svoje vlasy

poškodené vlasyVlasom všeobecne vadí príliš slnka, chlór, fénovanie, žehlenie či farbenie. Zamerajte sa na oblasť, kvôli ktorej vaše vlasy najviac trpia a skúste ju vynechať či nastaviť šetrnejšie podmienky.

Kúpte si špeciálne spreje, ktoré ochránia vlasy pred teplom alebo vlasovú kúru po slnení. Vyberte si takú farbu vlasov, ktorá vlasy toľko nenarúša.

Nezabudnite na kondicionér


Umývajte si vlasy každý deň alebo každý druhý deň. Používajte špeciálnu kozmetiku na suché vlasy, investujte najmä do kondicionéru.

Vyskúšajte domáce hydratačné masky. Zmiešajte kvalitný olivový olej s medom a naneste do vlasov. Nechajte pôsobiť približne pol hodiny a potom zmyte. Vyskúšajte tiež zábal na noc. Stačí trocha dobrého mandľového oleja. Votrite ho do vlasov a nechajte pôsobiť. Ráno ho z vlasov vymyte.

Zaraďte do jedálnička viac ovocia a zeleniny a orechy. Vlasom, nechtom a pokožke veľmi pomáhajú vitamíny B. Ako doplnkovú stravu môžete na mesiac či dva zvoliť napríklad tablety pivovarských kvasníc.

Ako sa starať o suché vlasy?
5 (99.13%) 23 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako pribrať na váhe

Ako pribrať na váhe?

Ako pribrať na váhe? Väčšina z nás skôr rieši problém, ako zhodiť nejaké to kilo, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *