Ako si správne umývať vlasy?

návod ako si správne umývať vlasyUmývať vlasy je veľmi citlivá procedúra, ktorá ovplyvňuje ich kvalitu a vzhľad. V tomto článku sa dozviete najdôležitejšie zásady správneho umývania vlasov.


Prečesanie

Pred samotným umývaním je dôležité si vlasy dôkladne prečesať, aby neboli strapaté.

Naneste šampón

umývanie vlasovVlasy a vlasovú pokožku namočte v teplej vode a potom do nich rovnomerne naneste šampón. Končeky prstov jemne masírujte vlasovú pokožku a to aspoň pol minúty.

Penenie

Pri prvom nanesení by šampón nemal peniť, pretože by sa mali čistiace zložky spotrebovať na odstránenie mazu a špiny. Až pri druhom nanesení šampónu, by mala vzniknúť pena, ktorá dokazuje čistotu vlasov.


Oplachovanie

Po umytí vlasov šampónom, je potrebné ich riadne opláchnuť. Doba oplachovania by mala byť päťnásobne dlhšia, než vlastné umývanie šampónom.

Uterák

sušenie vlasovPo opláchnutí vlasov jemne vytlačte vodu a zaviňte ho do uteráka, ktorý by mal byť zahriaty. Vlasy by sa nikdy nemali drhnúť.

Vlasy nechajte uschnúť

Nakoniec vlasy prečešte a nechajte voľne uschnúť.

Varovanie


Ak si idete umývať vlasy, nezabúdajte vybrať kvalitný šampón a kondicionér – mali by predovšetkým vyhovovať vášmu druhu vlasov.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo! Prípravky na dezinfekciu rúk. Momentálne prebieha aj súťaž o auto Škoda Scalia.


Mohlo by vás zaujímať

Ako skoncovať so stresom nadobro

Skoncujte so stresom už nadobro!

Stresujúce obdobie už zažil snáď každý z nás. Stres niekedy vytvára v našom tele pocit …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.