Úvod / Ako si vybrať / Ako vybrať žehličku na vlasy?

Ako vybrať žehličku na vlasy?

ako si správne vybrať žehličku na vlasyPôsobiť upravene si môže dovoliť každá žena. Pomôže nám moderná žehlička na vlasy, ktorá umožňuje vytvoriť dokonalý styling vlasov. Ako si správne vybrať novú kvalitnú žehličku na vlasy, s ktorou vykúzlime perfektný účes a zároveň nakúpime jednoducho výhodne? Použite tento návod, s ktorým sa pri nákupe žehličky na vlasy nestratíte.

Výber žehličky na vlasy


Podľa dĺžky vlasov si vyberieme taký model žehličky, ktorá nám uľahčí styling účesu. Širšia žehlička na vlasy so širšou žehliacou plochou je vhodná pre ženy so silnejšími a dlhšími vlasmi. Štandardná veľkosť žehliacej plochy je okolo 2,5 centimetrov.

kvalitné žehličky na vlasyVyberáme radšej takú žehličku na vlasy, ktorá sa vyznačuje niekoľkými programami na nastavenie teploty. Najčastejšie sa žehlička nahrieva na 100 až 180 stupňov Celzia.

Ak máte jemnejšie vlasy, potom postačí žehlička s nižšími teplotami. Rozhodujúcim hľadiskom je tiež rýchlosť zahrievania, pretože pri rannej úprave určite žiadna žena nemá času nazvyš.


Rôzne druhy žehličiek na vlasy

Žehličky na vlasy sa odlišujú predovšetkým materiálom žehliacej plochy. Kovové povrchy nie sú príliš vhodné, pretože poškodzujú vlasy. Keramická plocha zaručuje vyrovnané sálanie tepla. Nájdeme tiež žehličky s turmalínovým potiahnutím či s teflónom. Vďaka týmto šetrným materiálom dosiahneme lepšie pohyby žehličky po vlasoch a ľahšie zabránime prípadnému krepovateniu.

Ďalšie dôležité parametre žehličiek

žehlička na vlasyHľadíme aj na dĺžku kábla. Aj keď výrobcovia najčastejšie vybavujú žehličky na vlasy káblom o dĺžke 1,5 až 3 metre, žehličku si pred nákupom riadne prezrieme. Ako sa hovorí, dvakrát meraj …

K žehličke na vlasy zvyčajne získame aj puzdro. Nie je to ale celkom bežnou praxou. Pri žehlení vlasov v kúpeľni puzdro nebudeme toľko potrebovať. Ale čo keď si chceme žehličku na vlasy so sebou vziať na výlet, na zájazd či na chatu? Až vtedy puzdro na žehličku dokážeme aj patrične oceniť. Výrobcovia niekedy prikladajú tiež teplu odolnú podložku, preto sa na ňu vopred informujte.

Cena žehličky na vlasy


A pre väčšinu žien bude hrať veľkú úlohu cena spotrebiča. Modernú žehličku na vlasy si zaobstaráme v kamennom obchode a aj v e-shope na internete už za 15 €. Kvalitnejšiu žehličku na vlasy aj s nadstavcom a displejom kúpime za cca 45 €.

Celkom obľúbené sú aj multifunkčné žehličky na vlasy, ktoré okrem žehlenia môžete použiť aj ako kulmu na vlasy. Zaujímavý produkt je žehlička ArganKera, ktorá používa technológiu s arganovým olejom.

Arganový olej obsiahnutý v keramických doskách spolu s keratínom dokážu s vašimi vlasmi priamo zázraky. Nielen, že si vytvoríte nádherný účes, ale zároveň o svoje vlasy staráte a dodávate im výživu a lesk.

Mohlo by vás zaujímať

ako vybrať krbové kachle

Ako vybrať krbové kachle?

Krbové kachle sú krásnym a efektívnym doplnkom interiéru. Kachle sú zdrojom príjemného tepla a vytvárajú útulnú …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.