Ako liečiťPrečo

Prečo vypadávajú vlasy a ako padaniu vlasov zabrániť u žien?

ako zabraniť padániu vlasov u žienVypadávanie vlasov síce častejšie postihuje mužov ale nevyhýba sa ani ženám. U nich však možno vypozorovať aj iné príčiny. V jednom z predchádzajúcich článkov sme si načrtli, prečo vypadajú vlasy mužom v tomto článku sa teda zameriame na ten istý problém, ale u žien. Prečo vypadávajú vlasy a ako padaniu vlasov zabrániť u žien?

V článku sa dozviete:

  • Príčiny
  • Ako tomu zabrániť

Príčiny padania vlasov

Medzi najčastejšie príčiny, kvôli ktorým vypadávajú ženám vlasy, patria najmä tieto:

Zlá funkcia štítnej žľazy

Štítna žľaza je orgánom, ktorý sa v ľudskom organizme podieľa na regulácii metabolizmu. Produkuje totiž hormóny.

Ochorenia štítnej žľazy, teda jej znížená či naopak zvýšená činnosť, patria medzi veľmi časté ochorenia.

Jedným z následkov zlej funkcie štítnej žľazy u žien, u ktorých sa toto ochorenie prejavuje ďaleko častejšie ako u mužov, je práve rednutie a vypadávanie vlasov.

Hormonálne zmeny

estrogen femme calmZa vypadávaním vlasov u žien nezriedka stoja tiež hormonálne zmeny, ktoré sú vyvolané v dôsledku tehotenstva. Zapríčiňuje to hlavne nízka hladina estrogénu.

Na korienky vlasov totiž začína pôsobiť mužský hormón testosterón. Pokožka hlavy sa pri hormonálnych zmenách tiež menej prekrvuje, čo spôsobuje ono vypadávanie.

Riešiť sa to môže užívaním voľno predajne dostupným prípravkom Estrogen FemmeCalm.

Vyčerpanosť organizmu

Slabosť a dlhodobá únava organizmu môže byť tiež sprevádzaná zvýšeným vypadávávaním vlasov a zhoršením ich kvality.

Psychické ťažkosti

Okrem vyčerpania na kvalitu vlasov a pokožky hlavy nepriaznivo pôsobí tiež zvýšený stres a psychické vypätie. Naučte sa ako správne relaxovať.

Spôsoby ako zabrániť vypadávaniu vlasov:

Starostlivosť o vlasy

Predovšetkým je nutné sa o vlasy starať. To znamená:

  • Pravidelné umývanie
  • Pred umývaním vlasy prečesávať
  • Používať nenásilné šampóny
  • Dôkladné osušenie vlasov po umytí

Ajurvedský vlasový olej

Ako dobrá prevencia proti vypadávaniu vlasov je ajurvedský vlasový olej, ktorý dokáže pohlcovať voľné radikályv tele a podporuje správne prekrvenie pokožky.

Ajurvedské oleje sú prírodná receptúra obohatená o výťažky z Amly, o rôzne rastlinné, minerálne a ďalšie oleje. Všetky tieto zložky prenikajú do hĺbky vlasov a podporujú ich rast.

Predchádzanie stresu

lenoška relaxačne kresloZvýšená stresová záťaž napomáha vypadávaniu vlasov.

Preto sa vyvarujte stresovým situáciám, často odpočívajte, relaxujte a doprajte svojom telu uvoľnenie napríklad v nejakom relaxačnom kresle a pri dobrej knihe alebo pozeraním niečoho v televízií atď.

Zvýšený prísun vitamínov

vlasy pokožka nechtyZa padanie vlasov stojí často nedostatok vitamínov, hlavne vitamínu A. Ďalej potom tiež malý prísun železa, zinku a selénu.

Preto sa odporúča zvýšiť ich prísun, a to aj v podobe potravinových doplnkov. Môžete si kúpiť aj kombináciu vitamínov určenú výhradne na posilnenie vlasov. 60 tabliet s látkami, ktoré podporujú dobrý stav vlasov (oxid kremičitý, praslička roľná, vitamín C, kyselina listová, kyselina pantoténová, železo, zinok, mangán, biotín, beta-karotén) stojí na internete 8€.

Hormonálna regulácia proti vypadávaniu vlasov

Hormonálnu reguláciu je nutné konzultovať s lekármi špecialistami.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button