Úvod / Zdravie a krása / Ako sa starať o vlasy v zime?

Ako sa starať o vlasy v zime?

ako sa starať o vlasy v zimeZimné počasie je z mnohých hľadísk dosť nepríjemné. Dochádza k vysušovaniu pokožky a tiež k namáhaniu vlasov, ktoré sú na mraze tiež viac vysušované a pod čiapkou dochádza k ich väčšiemu masteniu. Nie je dobré situáciu neriešiť, inak sa vám vlasy môžu poškodiť a už nebudú tak kvalitné. Starostlivosť o vlasy v zimných mesiacoch nie je tak zložitá, stačí sa držať niekoľkých základných bodov a pravidiel, ako sa o vlasy v zime starať.

Starostlivosť o vlasy v zime


Časté umývanie vlasov

Ak si vlasy v zime umývate každý deň, používajte pri tom šampón obohatený o vitamín E, keratín a ďalšie zložky. Časté umývanie v zimnom období vlasom neuškodí, ale naopak ich ochráni.

Zdravá strava

starostlivosť o vlasy v zimeVlasy v zime je nutné viac vyživovať, je preto dôležité aj zdravo jesť. Dôležité vitamíny a potravinové zložky nám poskytnú orechy, semienka a listová zelenina. Je dôležité jesť tiež ovocie a zeleninu s betakaroténom a vitamínom A. Vhodné je avokádo, mrkva, paprika a iné.

Zábalová kôra

Je vhodné pravidelne aplikovať tiež výživné vlasové kúry, ktoré budú zložené z roztlačeného banánu a olivového oleja. Vytvorenú zmes si naneste na hlavu, následne ju prikryte igelitom a nechajte pôsobiť.


Mastné vlasy a lesk

Pokiaľ máte až príliš mastné vlasy, tak na vlasy aplikujte zmes olivového oleja a citrónovej šťavy v pomere 1:1, po aplikácii nechajte pôsobiť aspoň pol hodiny pod prikrytým igelitom. Ak túžite len po lesku, tak aplikujte samotnú citrónovú šťavu, aplikujte ju až po umývaní.

Námaha

ako zabrániť šediveniu vlasovVlasy sa snažte príliš nenamáhať, predovšetkým pri veľmi silných mrazoch majú vlasy tendenciu sa veľmi lámať.

Vlasová kozmetika

V zime si za vlasovú kozmetiku radšej priplaťte, ale vždy používajte nejakú kvalitnú. Vhodné sú kvalitné šampóny aj kondicionéry. Lakom sa skôr vyhýbajte, namiesto nich používajte veľmi kvalitné tužidlá.

Teplo vlasom škodí


Vyvarujte sa prehriatym miestnostiam s veľmi suchému vzduchom, ten vám vlasy v zime rýchlejšie vysušuje, vhodné je použiť aj zvlhčovače vzduchu.

Odporúčané články:

Ako sa starať o vlasy v zime?
5 (99.5%) 40 hlasov

Mohlo by vás zaujímať

návod ako hydratovať pleť

Ako podomácky hydratovať pleť?

V tomto článku vám prinášame návod, ako si vyrobiť doma hydratačnú masku. Ženy sa o svoju …

Pridať komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.