Chudnutie

Ako správne schudnúť po pôrode?

ako jednoducho schudnúť po pôrodeNie je vôbec neobvyklé, keď po pôrode máte o pätnásť či dvadsať kíl navyše. Snom väčšiny mamičiek je potom získanie svojej pôvodnej postavy. Schudnúť po pôrode sa dá aj jednoducho. Jednoducho dojčite. Napriek tomu odborníci odporúčajú po pôrode cvičiť. Zo začiatku mamičky nemajú príliš na výber a musia sa uspokojiť s tým, že chudnúť po pôrode budú musieť vo svojom domácom prostredí. Neskôr môžu vyraziť do fitnes centra alebo si ísť s partnerom zakorčuľovať alebo zabehať aj so športovým kočíkom. Vyskúšajte nasledujúci návod, ako schudnúť po pôrode, ktorý sa opiera o skúsenosti mnohých mamičiek.

Chudnutie po pôrode

Prvé kroky by vás mali viesť k vášmu lekárovi. Kto iný by vám lepšie poradil, ako ten, ktorý vie, ako telo pracuje a čo je po pôrode pre vaše telo zdravé? Môže vám odporučiť zaujímavé domáce cviky, ktoré vám vo vašom úsilí schudnúť po pôrode pomôžu.

Niektoré z mamičiek požiadajú o tabletky na chudnutie. Skúsenosti sú však rozdielne, preto sa na tabletky nespoliehajte.

Prípravky na chudnutie po pôrode

prebytočné kila po tehotenstveNespoliehajte ani na „zaručené“ recepty mnohých poradcov, ktorí vám sľubujú účinné a rýchle chudnutie po pôrode bez akejkoľvek vašej aktivity.

Na trhu nájdeme nepreberné množstvo prípravkov, ktoré napríklad obmedzia vašu chuť na jedlo. Než ale začnete naozaj chudnúť, vyskúšate za neuveriteľné peniaze veľa, ale žiadny nemusí práve vám pomôcť.

Ak chceme naozaj so svojou postavou niečo urobiť, musíme sa spoliehať najmä na seba a svoje odhodlanie schudnúť  a tiež aj posilňovať.

Mnohé mamičky odporúčajú najprv si ujasniť, ako takýto cieľ dosiahnuť. Môže to byť kombinácia zdravej stravy s domácimi pohybovými aktivitami.

Čo je najlepším odporúčaním na chudnutie

Cvičiť, cvičiť a zase cvičiť. Zaujímavým spôsobom, ako schudnúť, a zároveň urobiť pre seba niečo navyše, sú také aktivity, ktoré budú zveľaďovať aj vaše bývanie.

Už naše babičky vedeli, že spaľovať kalórie možno jednoducho domácimi prácami. Pranie a žehlenie si iste užijete až nad hlavu, berte však tieto aktivity ako súčasť vášho tréningu a hneď sa budete cítiť lepšie.

Základné cviky na chudnutie po pôrode

vyššia váha po dieťati a chudnutieChudnúť po pôrode budeme tiež základnými cvikmi. Vyhraďte si denne toľko času, koľko uznáte za vhodné, neváhajte si zaobstarať jednoduché inštruktážne video, pri ktorom budete cvičiť.

Veľa zaujímavých inštruktážnych videí nájdete aj na tomto webe.

Prechádzky s kočíkom nielenže budú svedčiť vášmu dieťaťu, ale aj vám.

Pohyb proste svedčí a chudnutie po pôrode robí radostnejším. Neskôr, ak ste typ ženy so športovým duchom, neváhajte za pekného počasia vyraziť s partnerom a s dieťaťom v kočíku na korčule alebo si zabehať.

Nie je dnes vôbec výnimkou vidieť mladé páry, ako sa takýmto aktivitám venujú. Jazda na bicykli so špeciálnymi kočíkmi dnes už nie je takisto obyčajnou fantáziou. Príležitostí, ako tráviť spoločne so svojou ratolesťou množstvo športových aktivít, je veľa. Len treba mať chuť ich realizovať.

Tipy ako správne schudnúť po pôrode

Nerobte si po pôrode so svojou váhou zbytočne starosti. To je zásadný predpoklad. Hlavne buďte trpezlivá a zabudnite na rýchle diéty. Neváhajte sa o svoje skúsenosti podeliť aj so svojimi kamarátkami. Ich rada môže mať cenu zlata.

Chudnutie po pôrode je individuálne. Niekto má na sebe tehotenská kilá ešte dlhé mesiace, iná mamička sa ich zbaví krátko po pôrode.

Proti krvným zrazeninám v dolných končatinách môže mamička robiť cviky prvý deň po pôrode. Panvové svalstvo možno posilňovať už druhý či tretí deň, neskôr zapojiť aj posilňovanie brušných svalov.

Ak si nie ste istá so svojim jedálnym lístkom, obráťte sa na svojho lekára, ktorý vám oznámi svoje odporúčania.

Upozornenie

Uvedené rady majú všeobecný charakter. Poraďte sa so svojím lekárom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button