Ako liečiťPrečo

6 príčin prečo padajú vlasy a ako padaniu vlasov zabrániť?

padanie vlasovVypadávanie vlasov je častejšie problémom u mužov. Môže byť spôsobené mnohými faktormi. Na zabránenie padaniu vlasov je dôležitá prevencia, pravidelné a správne umývanie vlasov a ďalšie postupy. 6 príčin prečo padajú vlasy a ako padaniu vlasov zabrániť?

Príčiny prečo padajú vlasy

1. Vysoká hladina testosterónu

Najčastejšou príčinou vypadávania vlasov u mužov je zvýšená citlivosť na testosterón. Tento problém je spravidla otázkou genetiky.

Tým, že má muž vyššiu hladinu testosterónu , než je bežné,dochádza k rýchlejšiemu ničeniu vlasových korienkov. To má za následok vypadávanie vlasov a tvorbu lysiny.

U niektorých mužov sa tento jav začína prejavovať už v relatívne mladom veku, pokojne už medzi dvadsiatym a tridsiatym rokom.

2. Stres

Jednou z príčin vypadávania vlasov je tiež neustály a výrazný stres . Tu síce nedochádza k tomu, že by vlasová pokožka už ďalej nerástla, však môže zapríčiniť jej výrazný úbytok. Pokožka vďaka stresu nie je dostatočne vyživovaná.

3. Malý prísun vitamínov

Pre tvorbu a zdravie vlasov je dôležitý prísun niektorých vitamínov, ktoré sú bežne obsiahnuté v potravinách.

Nedostatok vitamínov B, C a E zvyšuje pravdepodobnosť, že sa muž počas svojho života bude môcť „pochváliť“ redšími vlasmi, alebo bude po čase dokonca úplne plešatý.

4. Malý prísun minerálov

K tvorbe vlasov prispievajú aj minerály, najmä železo a zinok. Tie by mali byť v primeranom množstve súčasťou stravy.

5. Zlá starostlivosť o vlasy

Zvýšené vypadávanie vlasov často spôsobuje aj zlá starostlivosť. Najviac sa jedná o používanie nevhodných šampónov, ktoré sú príliš agresívne, prípadne nie sú vhodné pre daný typ vlasov.

Ďalším faktorom je potom tiež zlý spôsob česania, používanie nevhodných hrebeňov a kief, alebo veľmi nepravidelné umývanie vlasov.

6. Zlý krvný obeh

Ak má muž problémy s krvným obehom, je jedným zo sprievodných javov tiež strata a vypadávanie vlasov. Trvalé neriešenie tohto problému môže znamenať úplnú stratu vlasov.

Ako zabrániť padaniu vlasov u mužov?

Strava

vitamín HPrevencia tkvie predovšetkým v správnej starostlivosti o vlasy a tiež v zdravej a vyváženej strave.

Jedálniček musí obsahovať dostatočné množstvo železa a zinku, dôležitý je tiež prísun vitamínov B, C a E, ktorý sa nachádza v mnohých potravinách.

Pre zdravé vlasy je takisto dôležitý aj prísun vitamínu H, ktorý je obsiahnutý napríklad v kvasniciach alebo ryži.

Čo robiť so zvýšeným testosterónom

Pokiaľ sa jedná o genetickú dispozíciu, kedy je padanie vlasov spôsobené zvýšenou hladinou testosterónu, je potreba vec riešiť v konzultácii s odborníkmi .

Správna starostlivosť o vlasy

Pokiaľ ide o každodennú prevenciu, je dôležité vlasy pravidelne umývať, a to pomocou vhodných vlasových šampónov.

Dajú sa použiť tiež špeciálne šampóny proti padaniu vlasov. Okrem toho je nutné vlasy dôkladne a šetrne česať po každom umytí, ideálne až potom, čo uschnú.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button