Úvod / Recepty / Ako urobiť orechovú plnku do kurčaťa?

Ako urobiť orechovú plnku do kurčaťa?

plnka orechovaSlaná orechová plnka do kurčaťa je označovaná buď ako sladká náplň do orechových cukroviniek a múčnikov, a alebo sa jedná o slanú náplň do plnených pokrmov: hydiny, rezňov, zeleniny. Ponúkame niekoľko tipov na slanú orechovú plnku, vhodnú napríklad ako plnku ku kurčaťu.

Čo je na orechovú plnku do kurčaťa potrebné:


Postup prípravy krok po kroku

Na rozdiel od sladkých orechových náplní, do ktorých orechy melieme alebo strúhame, do slaných plniek pridávame orechy len hrubo posekané. Pri tepelnej úprave do seba orechy nasiaknu vlhkosť a chute ostatných ingrediencií, a tak je pre labužníka príjemné nachádzať v plnke väčšie kusy krehkých ale mäkkých orechov.

plnka s orechmiOrechovými plnkami plníme vnútro pečenej hydiny (hydina pri pečení nevysychá a dochádza k výmene chutí medzi mäsom a plnkou). Napĺňame: menšie kurčatá, holúbky, prepelice, mladú kačicu.

Orechová plnka je veľmi dobrá v mäsových vreckách (kuracie prsia, morčacie rezne, bravčová kotleta alebo stehno) a v roládach: z vykosteného celého kurčaťa alebo z vykostených kuracích stehien, z bravčového pliecka rozrezaného a rozhádzaného na plech a podobne.

Na lyžici masla speníme jednu veľkú cibuľu a asi päť deka prerastenej slaniny. Do vychladnutej cibuľky vmiešame šálku vylúpaných a na veľmi hrubo posekaných orechov, dve surové vajcia, jednu tvrdšiu žemľu pokrájanú na kocky a vlhčenú mliekom, tri strúčiky cesnaku prelisovaného alebo nasekaného na malé kocky, štvrť lyžičky soli, trochu muškátového kvetu a keď máme, tak tiež nasekanú kučeravú petržlenovú vňať z približne piatich vetvičiek. Plnku zamiešame.

plnka do kurčaťaHydinu v časti krku zašijeme alebo prepichneme ihlou. Orechovú plnku lyžicou naložíme do brušnej dutiny hydiny. Spodnú časť opäť zošijeme alebo prepichneme. Počítame s tým, že sa hydina s orechovou plnkou musia piecť zvoľna a že to bude trvať dlhšie, než pri pečení dutej hydiny.

Varianty

Do plnky primiešame ešte podusené huby alebo šampiňóny. Namiesto slaniny použijeme údené mäso alebo dobrú údeninu.

Tip


Predpísané množstvo je orientačné, plnku možno pripravovať aj v iných pomeroch.

Ako urobiť orechovú plnku do kurčaťa?
5 (99.44%) 36 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

bavorské dolky

Ako urobiť pravé bavorské dolky?

K tradícií slovenskej kuchyne vždy budú patriť dolky, aj napriek presadzujúcej sa zdravej výžive, ktorá nie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *