Recepty

Ako pripraviť varenú pórovú nátierku?

pórová nátierkaRecept na varenú pórovú nátierku poznajú hlavne tí starší z nás, keďže ide trochu o takú „retro“ záležitosť. Vôňa tejto nátierky sa mnohým ľuďom spája s detstvom. Vyskúšajte túto nátierku z póru, možno sa niekomu nepozdáva samotná vôňa póru ale jej chuť určite stojí za to. Výhodou je to, že samotné suroviny na nátierku máte pravdepodobne už teraz doma v chladničke alebo v komore. Príprava nátierky síce zaberie trochu času, avšak nejde o nič zložité.

Čo je potrebné na varenú pórovú nátierku:

  • pórovú nátierku1 celý pór
  • 1 lyžica rastlinného oleja
  • 1 žervé (poprípade tavený syr)
  • 1 lyžica majonézy
  • Soľ
  • Korenie
  • Lyžička citrónovej šťavy
  • Cca 40g eidamu (alebo podľa chuti)
  • Chlieb na podávanie

Postup prípravy varenej pórovej nátierky krok po kroku

V prvom kroku je potrebné dôkladne očistiť pór, zbavte ho jeho zvädnutých častí a dôkladne ho umyte. Potom ho prerežte na polovicu a pokrájajte na menšie kúsky. V hrnci si následne zohrejte olej a pór na ňom krátko osmažte.

nátierka z póruAko náhle chytí zlatistú farbu, podlejte ho vodou a nechajte ho pod pokrievkou dusiť.

Keď vám zmäkne, odstavte ho z platne a nechajte ho úplne vychladnúť.

Následne k vychladnutému póru pridajte žervé, majonézu a všetko dôkladne premiešajte. Nátierka vám chytí lesklú konzistenciu.

Žervé môžete nahradiť aj taveným syrom, avšak vzhľadom k tomu, že sa o ňom hovorí ako o trochu nezdravej potravine, kvôli množstvu syridiel a soli, ktoré obsahuje, veľa ľudí ho radšej vynechá. Pokiaľ by ste chceli byť naozaj precízny, môžete v tejto fáze pórovú zmes rozmixovať dohladka.

Ako dokončiť varenú pórovú nátierku

Nakoniec nátierku ešte dochuťte soľou a korením podľa chuti a pokvapkajte malým množstvom citrónovej šťavy (aby vám pór nezhnedol). Následne všetko premiešajte, aby sa vám pospájali jednotlivé chute.

V ďalšom kroku nastrúhajte eidam najemno. Chlieb nakrájajte na krajce a pomocou vidličky začnite nanášať vašu pórovú nátierku. Nakoniec krajec s nátierkou posypte syrom a podávajte. Dúfame, že sa vám tento recept zapáčil, určite s ním potešíte celú rodinu alebo blízkych. Prajeme vám dobrú chuť!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button