Úvod / Ako si vybrať / Aký vybrať tlakový hrniec?

Aký vybrať tlakový hrniec?

ako si vybrať tlakový hrniecTlakové hrnce sú veľmi dobré na varenie najmä kvôli tomu že šetria energie a dobre sa v nich varí. V nasledujúcom článku vám poradíme ako si správne vybrať tlakový hrniec.

Vhodná veľkosť tlakového hrnca


výber tlakového hrncaSamozrejme veľkosť hrnca vyberajte podľa toho, pre koľko ľudí plánujete variť, ale určite je lepšie vziať väčší. Pamätajte, že aby sa tlakový hrniec mohol správne natlakovať, môže sa plniť maximálne do 2/3 jeho výšky, a v prípade, že budete variť potraviny ako je ryža alebo šošovica, musí byť množstvo ešte menšie.

Ak viete, že niekedy budete potrebovať väčšiu veľkosť a inokedy zase menšiu, odporúčame zaobstarať sadu 2 tlakových hrncov, ktoré majú jednu univerzálnu pokrievku.

Kvalitný materiál

Najlepším materiálom je nerezová oceľ. Nielen že nemusíte mať obavy z hrdzavenia, ale nerez sa tiež veľmi dobre udržuje, je zdravotne nezávadná, odolná, nepohlcuje pachy a má dlhú životnosť. Nerezové tlakové hrnce môžete umývať v umývačke, pokiaľ teda tomu nebráni nejaká technická vymoženosť výrobku.

moderné nerezové tlakové hrnceVäčšina tlakových hrncov je už dnes vhodná na všetky typy sporákov, ale ak máte doma indukciu, radšej si overte, že dno hrnca môžete na indukčný sporák použiť.

Niekoľkonásobná bezpečnosť

Ako už sme spomenuli na začiatku, v tlakovom hrnci sa varí za vyššieho tlaku, a tak je potrebné dbať na zvýšenú bezpečnosť. Kvalitný tlakový hrniec bude mať niekoľko na sebe nezávislých bezpečnostných ventilov a potom ešte poistku, ktorá sa uvoľní až vo chvíli, keď tlak úplne klesne. Je to ochrana pred oparením.

Značka a typy


Dnes je na trhu celé množstvo rozličných tlakových hrncov a samozrejme sú veľmi rôzne aj ich ceny. Je jasné, že málokto chce dať za jeden hrniec stovky eur a tiež to nemá opodstatnenie, ale na druhú stranu sa pred príliš lacnými výrobkami majte na pozore.

Keď potom bude treba zháňať náhradné tesnenie, ľahko sa môže stať, že na zakúpenie nebude, a vy tak budete musieť kúpiť tlakový hrniec úplne nový. Preto odporúčame dať prednosť značkám, ktoré na trhu pôsobia už dlhšie a majú tiež náhradné diely.

Z tohto e-shopu máme výborné skúsenosti s tlakovými hrncami od známej značky Tescoma.
Vyberať môžete z niekoľkých variantov, ktoré sa odlišujú dizajnom a tiež použitými technologickými vychytávkami. Napríklad rad vitavit® premium má inovatívny funkciu parného varenia, ktoré pracuje pri normálnom tlaku. V praxi to znamená, že sa na jedlo môžete kedykoľvek pozrieť, zamiešať ho a dochutiť. Tieto tlakové hrnce sú vhodné aj na indukčné sporáky a môžete si pri nich nastaviť aj pod akým tlakom sa má jedlo variť.

Aký vybrať tlakový hrniec?
5 (99.35%) 31 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

rôzne veľkosti boxovacích vriec

Ako vybrať boxovacie vrece?

V poslednej dobe sa boxovacie vrecia stali veľmi obľúbenou športovou pomôckou. Už dávno totiž búchanie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *