Recepty

Ako pripraviť banánový džem?

ako pripraviť banánový džemBanány majú plno vitamínov a minerálov, to všetci vieme. Prezreté majú v sebe veľa zkoncentrovaného cukru a sú chuťovo výraznejšie aj viac aromatické. Pri konzumácii sa javia ako múčnaté, čo každému nemusí chutiť, a tak nie je nič jednoduchšie, než urobiť z nich banánový džem alebo marmeládu. Skúste ju, nie je vôbec náročná, zato však výborná.

Čo potrebujete na prípravu banánovho džemu:

  • 1 l vody
  • 1 kg banánov
  • 750 g cukru
  • citrónovú šťavu z jedného citróna alebo limetky
  • polámaný klinček (asi pol lyžičky)
  • 1 dcl rumu

Postup prípravy banánového džemu krok za krokom

banánový džemBanány olúpeme, zbavíme ich prípadných vlákien, ktoré sa pri vyššej zrelosti na povrchu banánu upínajú. Nakrájame ich na plátky a dáme do hrnca alebo nejakej inej nádoby.

Nalejeme na ne 1 liter vody – studenej, vlažnej alebo teplej, nie je to dôležité a povaríme do hustej kaše.

Následne pridáme cukor (môžeme ho namiešať sa želírovacím) na 1 kg banánov asi 750 g cukru, citrónovú šťavu z jedného citróna alebo limetky, namiesto citróna môžeme použiť aj pomaranč. Roztlčieme klinček, asi tak pol lyžičky a privedieme znova k varu.

Nakoniec pridáme 1 dcl rumu, ale ten už nevaríme.

Plníme poháre

Horúci banánový džem hneď plníme do nahriatych pohárov. Nahrievame ich z toho dôvodu, aby nám poháre nepraskli, keď ich plníme vriacou marmeládou. Viečko dobre utiahnite a poháre položte viečkom dolu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button