Recepty

Ako grilovať krevety?

návod ako správne grilovať krevety a morské plodyMorské plody sa na grilovanie hodia rovnako dobre ako marinované mäso, s tým rozdielom, že sú podstatne zdravšie a ak ich správne pripravíte, tak vám po nich rozhodne nebude ťažko. V tomto recepte vám chceme predstaviť jednu z možností, ako morské plody grilovať. Konkrétne sa zameriame na krevety, ktorých príprava nie je zložitá ani časovo náročná. Grilované krevety sú skvelou pochúťkou, ktorá vám určite zachutí. Návod ako grilovať krevety.

Čo je potrebné ak chcete grilovať krevety:

  • 200 g chladených tigrích kreviet
  • 4 strúčiky cesnaku
  • 3 lyžice olivového oleja
  • šťavu z ½ citróna
  • 3 vetvičky čerstvého rozmarínu
  • 3 vetvičky čerstvej saturejky

Príprava marinády na krevety

Najprv si pripravíme marinádu. Cesnak očistíme a prelisujeme. Prenesieme ho do menšej misky, ideálne s uzatvárateľným viečkom, aby sme v nej potom krevety mohli marinovať v chladničke. Do misy vlejeme olivový olej.

Prilejeme citrónovú šťavu. Rozmarín a saturejku zbavíme stoniek, prepláchneme a nasekáme nadrobno. Všetko vsypeme do misy a dôkladne premiešame, aby sa nám všetky ingrediencie naozaj spojili.

Príprava kreviet

Marinádu dáme bokom a pripravíme si krevety. Ideálne a najchutnejšie sú chladené, avšak možno použiť aj mrazené. V tomto prípade je potrebné krevety v dostatočnom časovom predstihu vybrať z mrazničky a nechať ich rozmraziť v chladničke.

príprava krevietJe však nutné použiť veľké tigrie krevety, ktoré sú na grilovanie najvhodnejšie.

Drobnejšie sa totiž rýchlo spečú a majú tendenciu sa príliš upražiť.

Krevety potom vhodíme do marinády, premiešame ich a vložíme na niekoľko hodín do chladničky, najlepšie cez noc.

Špajle

Druhý deň si pripravíme špajle s hrotmi. Marinované krevety vyberieme z chladničky a po štyroch alebo po piatich postupne napichujeme na špajdle.

Na každú štvoricu pripadnú 2 špajle, každú krevetu tak prepichneme na dvoch miestach, zamedzíme tým, aby sa nám na grile skrútili.

Odporúčané články: Ako opekať jablká na ohni? a Ako vyčistiť gril?

Ako správne grilovať krevety a kedy už sú hotové?

Keď máme krevety napichané, rozpálime gril. Potom vkladáme pripravené krevety a opekáme ich z oboch strán. Hotové krevety poznáme podľa toho, že zružovejú.

Krevety podávame samotné ako chuťovku, alebo spoločne s opečenou bagetou. Nechajte si chutiť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button