ChudnutieRecepty

Ako si pripraviť raňajky, ak chcete schudnúť?

ako si pripraviť raňajkyRaňajky by mali byť základným jedlom dňa. Ak sa dobre naraňajkujete, nebudete mať cez deň „vlčí hlad“ a tendenciu k prejedaniu. A ako zdravo a diétne pripraviť raňajky? To vám poradíme v nasledujúcom článku, kde nájdete tipy, ako si pripraviť slané alebo sladké raňajky, ak chcete schudnúť.

Postup krok po kroku, ako si pripraviť raňajky ak chcete schudnúť

Slané raňajky nemusia znamenať len rožok, či chlieb s maslom a pod. Aj raňajky môžu byť pripravené z rozmanitých ingrediencií, ktoré je dobré striedať, jednak kvôli rôznym výživným látkam obsiahnutým v rôznych druhoch potravín, ale aj z toho dôvodu, aby sa vám raňajky tzv. neprejedli.

Ľahko by ste potom mohli skĺznuť na konzumáciu nezdravých, či kalorických potravín.

Ako si pripraviť raňajky na slano

omeletaIdeálnou potravinou na prípravu ľahkých raňajok sú vajcia, ktoré obsahujú bielkoviny, vitamíny, minerály a zdraviu prospešné tuky.

Najdiétnejšou úpravou je vajce uvarené namäkko, či natvrdo doplnené celozrnným pečivom. Vyskúšať môžete aj omeletu pripravenú na veľmi malom množstve rastlinného oleja.

Vhodné sú aj nie príliš tučné druhy syrov. Zvoliť môžete napríklad cottage cheese a opäť ho doplňte celozrnným pečivom.

Celozrnné pečivo môžete podávať potreté tvarohovým syrom s plátkami kvalitnej šunky a syra. Pridať môžete aj čerstvé bylinky alebo klíčky. Slané raňajky vždy doplňte čerstvou zeleninou.

Ako si pripraviť raňajky na sladko

Zabudnite na toast z bieleho pšeničného chleba natretý maslom a džemom. Takéto raňajky vám nič dobré do organizmu neprinesú.

Skúste radšej grécky jogurt alebo tvaroh zmiešaný s 2 lyžicami ľanového oleja alebo čerstvo namletými ľanovými semienkami, pridajte čerstvé ovocie, 2 lyžice ďatľového alebo iného sirupu, orechy, šalviu alebo iné semienka a kustovnicu čínsku.

Raňajková kaša ak chcete schudnúť

V neposlednom rade si môžete pripraviť obilnú kašu. Použite ľubovoľné obilné vločky, ovsené či pokojne bezlepkové (napr. ryžové, pšenové, kukuričné, a pod.).

Vločky nasypte do misky a nalejte do nej horúcu vodu alebo mlieko (kravské alebo rastlinné) asi 1 centimeter nad úroveň vločiek.

Vločky nechajte asi 7 minút odstáť, potom kašu môžete dochutiť medom, rastlinným sirupom, ovocím, hrozienkami, orechmi, škoricou a pod.

Tipy ako si pripraviť raňajky, ak chcete schudnúť

  • Vajcia si na raňajky doprajte ideálne 1-2 krát za týždeň.
  • Pred raňajkami vypite pohár teplej vody s citrónovou šťavou, to pomôže zrýchliť metabolizmus. Ďalšie tipy, ako „naštartovať“ metabolizmus nájdete tu: Ako „naštartovať“ metabolizmus po Vianociach.
  • Ak si raz za čas doprajete vyprážanú šišku alebo inú kalorickú sladkosť, samozrejme sa nič nestane. Počas celého dňa sa trochu viac hýbte a hlavne si nič nevyčítajte, nič sa nemá preháňať.

Upozornenie

Ľanový olej je potrebné skladovať v chladničke, preto pozor na to, kde ho kupujete. Mal by byť uskladnený po celý čas v chlade.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button