Úvod / Chudnutie / Ako naštartovať metabolizmus v zimnom období?

Ako naštartovať metabolizmus v zimnom období?

metabolizmus v zimnom obdobíPatríte k ľuďom, ktorí majú zimu radi, alebo sa radíte do kategórie odporcov zimného obdobia? Nedarí sa vám naštartovať metabolizmus v zimnom období? Vadí vám, že sa v zime menej pohybujete, lebo poznáte len cestu z práce a do práce a von sa vám príliš nechce? Miesto premýšľania nad svoju váhou, ktorá dôsledkom zníženia frekvencie pohybu má tendenciu stúpať, naštartujte svoj metabolizmus a správnym prístupom a stravovaním sa pričiňte o spaľovanie tukov.


Šálka ​​ovsených vločiek

Začnite svoj deň s teplou miskou ovsenej kaše. Možno neviete, že ovsené vločky majú vplyv na metabolizmus v zimnom období a super rýchle spaľovanie. Jedna šálka ovsených vločiek obsahuje asi štvrtinu odporúčaného denného príjmu vlákniny. Trávením vlákniny vlastne spaľujete až o 30% viac kalórií.

Odstráňte spánkový deficit

telo v zimeNedostatok spánku môže spomaliť váš metabolizmus a u zdravých ľudí môže vyvolať zvýšenú hladinu cukru v krvi. Doprajte si dostatok odpočinku a ak vstávate skoro ráno do práce, choďte aspoň niektoré dni v týždni predtým večer spať a vykompenzujte tak nedostatok spánku.

Bojujte so zimnou lenivosťou

Využite sezónne športy, ako je korčuľovanie alebo lyžovanie, túry a výlety. Je to skvelá alternatíva ako naštartovať metabolizmus v zimnom období pretože to môžete skvelo kombinovať a do telocvične sa zase môžete vrátiť na jar. Stáva sa, že v zime upustíte od tréningového programu, a to v podstate zastaví váš metabolizmus.


Choďte a zase choďte

naštartovanie metabolizmuChôdza je najprirodzenejší pohyb, ktorý bol človeku daný. Nečakajte na električku alebo nevozte sa autom, keď ide len o krátku vzdialenosť. Choďte radšej pešo. Denná štvrťhodinová chôdza sa vám môže zdať málo účinná a pešej chôdze vás nijako nemotivuje, ale za mesiac sa vám napočíta dobrá sumička do celkovej energetickej bilancie.

Namiesto výťahu choďte taktiež radšej pešo. Šliapanie po schodoch patrí k energeticky veľmi náročným činnostiam. Spotrebujete pri ňom až sedemkrát viac kalórií ako pri chôdzi po rovine.

V byte neprekurujte

Ak budete žiť v chladnejšej miestnosti, telo spotrebuje väčšie množstvo energie na udržiavanie stálej teploty tela. Každý stupeň, o ktorý doma stiahnete termostat, viac prospeje vášmu organizmu.

Zaraďte do jedálnička zemiaky, obilniny a fazuľu


Jedzte stravu bohatú na rezistentný škrob, ktorý prispieva k spaľovaniu tukov a znižuje celkovo hlad. Dbajte na dostatočný prísun tekutín. Bunky, ktoré spaľujú tuk, sú pri zmrštení z dehydratácie menej efektívne. Voda zastupuje väčšiu časť nášho organizmu, Ak jej má telo nedostatok, jednak tým trpí, ale zároveň sa spomaľujú všetky metabolické pochody a telo tak spotrebováva menej energie.

Ako naštartovať metabolizmus v zimnom období?
4.6 (91.52%) 33 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako si pripraviť raňajky

Ako si pripraviť raňajky, ak chcete schudnúť?

Raňajky by mali byť základným jedlom dňa. Ak sa dobre naraňajkujete, nebudete mať cez deň …

Pridať komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.