Úvod / Chudnutie / Ako naštartovať metabolizmus v zimnom období?

Ako naštartovať metabolizmus v zimnom období?

metabolizmus v zimnom obdobíPatríte k ľuďom, ktorí majú zimu radi, alebo sa radíte do kategórie odporcov zimného obdobia? Nedarí sa vám naštartovať metabolizmus v zimnom období? Vadí vám, že sa v zime menej pohybujete, lebo poznáte len cestu z práce a do práce a von sa vám príliš nechce? Miesto premýšľania nad svoju váhou, ktorá dôsledkom zníženia frekvencie pohybu má tendenciu stúpať, naštartujte svoj metabolizmus a správnym prístupom a stravovaním sa pričiňte o spaľovanie tukov.


Šálka ​​ovsených vločiek

Začnite svoj deň s teplou miskou ovsenej kaše. Možno neviete, že ovsené vločky majú vplyv na metabolizmus v zimnom období a super rýchle spaľovanie. Jedna šálka ovsených vločiek obsahuje asi štvrtinu odporúčaného denného príjmu vlákniny. Trávením vlákniny vlastne spaľujete až o 30% viac kalórií.

Odstráňte spánkový deficit

telo v zimeNedostatok spánku môže spomaliť váš metabolizmus a u zdravých ľudí môže vyvolať zvýšenú hladinu cukru v krvi. Doprajte si dostatok odpočinku a ak vstávate skoro ráno do práce, choďte aspoň niektoré dni v týždni predtým večer spať a vykompenzujte tak nedostatok spánku.

Bojujte so zimnou lenivosťou

Využite sezónne športy, ako je korčuľovanie alebo lyžovanie, túry a výlety. Je to skvelá alternatíva ako naštartovať metabolizmus v zimnom období pretože to môžete skvelo kombinovať a do telocvične sa zase môžete vrátiť na jar. Stáva sa, že v zime upustíte od tréningového programu, a to v podstate zastaví váš metabolizmus.


Choďte a zase choďte

naštartovanie metabolizmuChôdza je najprirodzenejší pohyb, ktorý bol človeku daný. Nečakajte na električku alebo nevozte sa autom, keď ide len o krátku vzdialenosť. Choďte radšej pešo. Denná štvrťhodinová chôdza sa vám môže zdať málo účinná a pešej chôdze vás nijako nemotivuje, ale za mesiac sa vám napočíta dobrá sumička do celkovej energetickej bilancie.

Namiesto výťahu choďte taktiež radšej pešo. Šliapanie po schodoch patrí k energeticky veľmi náročným činnostiam. Spotrebujete pri ňom až sedemkrát viac kalórií ako pri chôdzi po rovine.

V byte neprekurujte

Ak budete žiť v chladnejšej miestnosti, telo spotrebuje väčšie množstvo energie na udržiavanie stálej teploty tela. Každý stupeň, o ktorý doma stiahnete termostat, viac prospeje vášmu organizmu.

Zaraďte do jedálnička zemiaky, obilniny a fazuľu


Jedzte stravu bohatú na rezistentný škrob, ktorý prispieva k spaľovaniu tukov a znižuje celkovo hlad. Dbajte na dostatočný prísun tekutín. Bunky, ktoré spaľujú tuk, sú pri zmrštení z dehydratácie menej efektívne. Voda zastupuje väčšiu časť nášho organizmu, Ak jej má telo nedostatok, jednak tým trpí, ale zároveň sa spomaľujú všetky metabolické pochody a telo tak spotrebováva menej energie.


Mohlo by vás zaujímať

Ako sa zbaviť hladu

Ako sa zbaviť emocionálneho hladu?

Snažíte sa dať prebytočné kilá dole, ale nejde to. Z ničoho nič vás tu a …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.