Zdravie a krása

Ako si udržať zdravie aj na jeseň?

ako si udržať zdravie aj na jeseňA jeseň je zase tu. Prichádza obdobie plné farieb, ale aj čliapkaníc, dažďov a viróz. Dôkladne sa na ňu pripravte, aby vás žiadna choroba neskolila. My vám poradíme, čo a ako, aby ste si vedeli udržať zdravie a cítili sa fit. Ako si udržať zdravie aj na jeseň?

Zdravie aj na jeseň – základom je dostatok vitamínov

Nezabúdajte konzumovať dostatok ovocia a zeleniny, ktoré obsahuje veľmi prospešné vitamíny. Jesť zdravo je vôbec jednou z najdôležitejších vecí. Zdravý životný štýl veľmi prispieva k posilneniu imunity.

vplyv stresu na zdravie a na imunituVyvarujte sa stresu, pretože ten nepríjemne ovplyvňuje váš organizmus. Ak ho však často prežívate, tak adekvátne k nemu aj odpočívajte.

Relax je nutné si dopriať pravidelne, aj keď nezažívate žiaden stres a cítite sa v pohode.

Otužovanie a pobyt na čerstvom vzduchu

vitamíny potrebné proti imunite na jeseňAk si chcete udržať zdravie, môžete tiež začať s otužovaním, ale nič nepreháňajte, aby ste si naopak neuhnali nejakú chrípku.

Vhodné je zaradiť do denného plánu prechádzky na čerstvom vzduchu či nejaký šport.

Vhodné oblečenie na jeseň

Samozrejmosťou je obliekať sa primerane k počasiu, ktoré je práve za vašimi oknami. Zabudnite na odhalené boky a krky. Používajte šál a dlhší kabátik priliehajúci k bokom alebo nohavice s vysokým pásom.

Vitamínové doplnky na lepšiu imunitu

Ďalšou možnosťou, ako môžete posilniť svoju obranyschopnosť a udržať zdravie je používanie vitamínových doplnkov, ktoré sú voľne predajné v lekárni.

Pri začínajúcom prechladnutí siahnite po bylinkových čajoch, ktoré zoženiete tiež v lekárni, ale aj v predajniach zdravej výživy. Tu stoja za zmienku aj homeopatiká, ktoré si často s chorobou poradia už v začiatkoch, ale v tomto prípade si radšej nechajte poradiť od lekárnika či lekára.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button