Šport

Ako začať tréning?

Ako začať tréningAk ste otvorili tento článok, ste v prvom kroku na ceste k vypracovanému telu a lepšej fyzickej kondícii. Predpokladám, že keď čítate tieto riadky, rozhodli ste sa urobiť niečo pre seba. Čoskoro uvidíte, či je vaše rozhodnutie dostatočne silné. Začať tréning, ktorý mám na mysli v tomto článku, ktorý budem podrobne popisovať v ďalších riadkoch, je zameraný hlavne na posilňovanie, stravovanie a doplnkové aktivity, ako napríklad intervalové alebo aeróbne tréningy.

Čo je na začatie tréningu potrebné:

  • motivácia začať trénovať
  • vytrvalosť

Začiatok tréningu je najhorší

začnite trénovať rozumneZo skúseností viem, že väčšina ľudí, ktorí chcú začať cvičiť to ukončia po prvých alebo niekoľkých  tréningoch. Ak prekonáte tieto ťažké chvíle, keď vaša motivácia a odhodlanie prechádza veľkým testom, môžete byť schopní vydržať aspoň na niekoľko mesiacov pri cvičení. Najlepšia vec je, ak vás na začiatku tréning baví.

Pravdepodobne počiatočné nadšenie nebude trvať dlho, ale ak trvá, než si zvyknete na tréningový režim, urobili ste prvý krok!

Kde a ako začať tréning?

Môže sa stať, že sa jedného večera rozhodnete cvičiť, pretože v televízií uvidíte svalovcov, ako sa okolo nich točí množstvo pekných žien a skoro ráno sa už nachádzate v najbližšej posilňovni. To nie je dobrý postup.

Ak sa rozhodnete cvičiť a urobiť niečo s vašou fyzickou kondíciou, nechajte to trochu vyzrieť. Nemá cenu trhať zo stromu plne zelené slivky, môžu byť v ústach trpké.

Rovnako ako keby ste nastavili nesprávne tempo hneď od začiatku. Ak si dávate 100 kg na bench pri svojej prvej návšteve, zistíte, že je to ťažké. A motivácia je preč.

Začnite pomaly, počkajte niekoľko dní, či vaša túžba pretrvá. Medzitým si môžete cvičiť doma alebo ísť do práce, môžete vyskúšať, aké to je.

Motivácia prečo začať tréning

Toto je mimoriadne dôležitý faktor pre každého, kto nechce ihneď skončiť. Ako udržať motiváciu? Keby som vyriešil toto tajomstvo, asi by som bol milionár s dokonalým telom. Môžem vám však poskytnúť niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu.

Ľudia, ktorí sa snažia niečo prekonať pomocou vôle, sa zriedkakedy podarí a veľa sa nadrú(to neplatí len pre posilňovanie).

To, čo má skutočnú moc, je predstavivosť a hravosť. Uprednostňujete niečo, čo sa vám páči, alebo niečo, čo musíte urobiť? Pokúste sa minimalizovať vôľu trénovať, naopak sa pokúste aby vás to bavilo (aspoň v kritických časoch a na začiatku). Trénujte svoje cviky tak, aby sa vám to páčilo, nepoužívajte od začiatku cvičenia, ktoré sa vám nepáčia a nerobia vám radosť.

Cvičenie sa často mení (po určitom čase je každý tréning veľmi nudný, zdĺhavý a je čas zmeny!). Sledujte často svojich obľúbených športovcov a predstavte si, aké to je na ich mieste. Urobte to pre potešenie, nie pre nutnosť!

Dôvody prečo začať tréning

trénovaním k peknej postaveMnohí ľudia po prvýkrát chodia do posilňovne, pretože nie sú spokojní s ich vzhľadom a chcú byť atraktívnejší pre opačné pohlavie.

Napodiv, mnoho ľudí sa to hanbia priznať a zaryto vám tvrdia, že to robia pre seba, aby sa cítili dobre (po nejakom čase to tak obvykle skutočne je). Nie je nič zlého na tom, že túžba byť atraktívnejšou pre potenciálneho sexuálneho partnera je jedným z hnacích motorov a pôvodcov všetkých motivácií.

 

Takže si zistite, aké sú vaše dôvody a či sú dostatočne dobré a silné na to, aby vám vydržali na vašej, a teraz budem úprimný, dlhej ceste.

Varovanie

Nenaložte si na začiatok príliš veľa! Príliš vysoké tempo na začiatku smeruje k rýchlemu koncu.

Ďalšie odporúčané články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button