ŠportChudnutie

Ako cvičiť na eliptickom trenažéri?

kardio stroj eliptický trenažerV tomto článku v jednoduchých krokoch popíšeme, ako sa eliptický trenažér používa. Eliptický trenažér je obľúbený posilňovací stroj, ktorý zvyšuje kondíciu a pomáha zlepšiť krvný obeh. Ako správne cvičiť na eliptickom trenažéri? Tento posilňovací stroj simuluje beh, narozdiel od klasického behu je ale šetrný ku kĺbom, pretože pohyb nôh prebieha v elipsách. Väčšina eliptických trenažérov má madlá, ktorými možno pohybovať a zapojiť tak aj hornú polovicu tela.

Návod na obale eliptického trenážera

behanie na eliptickom trenažéri

Postavte sa na eliptický trenažér tak, aby ste mali každú nohu na správnom pedáli, pravá na pravý pedál, ľavá noha na ľavý pedál.

Predtým než si začnete užívať vašu eliptickú tréningovú jednotku, prečítajte si pozorne návod na obale.

Na začiatok sa zoznámte s umiestnením ovládacích tlačidiel a všetkých iných funkcií na tréneri.

Po správnom umiestnení sa postavte na eliptický trenažér, aby ste mali každú nohu na správnom pedáli. Takže pravú nohu na pravý pedál, ľavú nohu na ľavý pedál.

Uchopte rukami rukoväte, pravou rukou pravú rukoväť, ľavou rukou ľavú rukoväť.

Začnite sa presúvať „dopredu“, odrazovým pohybom aktivujete zariadenie.

Vyberte si program, ktorý chcete použiť

správne cvičenie na eliptickom trenažéri

Zadajte do posilňovacieho stroja svoju aktuálnu hmotnosť pre presné určenie kalorického výdaju pri cvičení. Medzi požadované informácie tiež môže patriť váš vek.

Akonáhle ste zadali svoje údaje, nastavte čas, po ktorý chcete trénovať.

Väčšina zariadení umožňuje nastaviť najviac 60 minút pre váš tréning, čo je dosť času na to, aby ste zaznamenali váš výkon.

Tipy ako cvičiť na eliptickom trenažéri

Je dôležité pri cvičení na stroji udržať vzpriamený postoj. Pri neprirodzenom postoji totiž znižujete celkovú telesnú aktivitu, a teda aj samotný výdaj kalórií.

Ak chcete najlepší výsledok, je dobré cvičiť zhruba 30 minút denne, prípadne interválové cvičenie – vždy odrážajte po dobu 1-2 minút, potom prejdite na 2-3 minúty regenerácie a opakujte.

Pri interválovom cvičení je veľmi dôležité, aby ste sledovali svoj tep, aby ste si vybrali správne intervalové tempo.

Posledným, ale najmenej dôležitým krokom je samozrejme odpočinok. Musíte si dopriať dostatok času na regeneráciu svalov a celého tela.

Posledná vec, ktorej je potrebné sa venovať, je výživa. Je veľmi dôležité mať vyváženú stravu počas tréningového obdobia, aby ste dostali potrebné zložky prírodných produktov, ktoré môžu poskytnúť dostatok energie a živín pre optimálne výkonnostné výsledky.

Varovanie

Pred začatím cvičenia je vhodné poradiť sa so svojím lekárom.

Nesnažte sa z eliptického trenažéra vystúpiť, pokiaľ je v pohybe. Dbajte na pokynov výrobcu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button