Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
ŠportChudnutie

Ako cvičiť na eliptickom trenažéri?

kardio stroj eliptický trenažerEliptický trenažér je obľúbený posilňovací stroj, ktorý zvyšuje kondíciu a pomáha zlepšiť krvný obeh. Ako správne cvičiť na eliptickom trenažéri? Tento posilňovací stroj simuluje beh, narozdiel od klasického behu je ale šetrný ku kĺbom, pretože pohyb nôh prebieha v elipsách. Väčšina eliptických trenažérov má madlá, ktorými možno pohybovať a zapojiť tak aj hornú polovicu tela. V tomto článku v jednoduchých krokoch popíšeme, ako sa eliptický trenažér používa.

Návod na obale eliptického trenážera

behanie na eliptickom trenažériPrečítajte si návod na obale eliptického trenažéra a zoznámte sa s umiestnením ovládacích tlačidiel predtým, než začnete šliapať.

Postavte sa na eliptický trenažér tak, aby ste mali každú nohu na správnom pedáli, pravá na pravý pedál, ľavá noha na ľavý pedál.

Uchopte rukami rukoväte, pravou rukou pravú rukoväť, ľavou rukou ľavú rukoväť.

Začnite sa presúvať „dopredu“, odrazovým pohybom aktivujete zariadenie.

Vyberte si program, ktorý chcete použiť

správne cvičenie na eliptickom trenažériZadajte do posilňovacieho stroja údaj o aktuálnej hmotnosti, aby ste zistili presný kalorický výdaj pri cvičení. Medzi požadované informácie tiež môže byť vek.

Nastavte dobu, po ktorú chcete trénovať. Väčšina zariadení umožňuje nastaviť najviac 60 minút.

Tipy ako cvičiť na eliptickom trenažéri

Je dôležité pri cvičení na stroji udržať vzpriamený postoj. Pri neprirodzenom postoji totiž znižujete celkovú telesnú aktivitu, a teda aj samotný výdaj kalórií.

Varovanie

Pred začatím cvičenia je vhodné poradiť sa so svojím lekárom.

Nesnažte sa z eliptického trenažéra vystúpiť, pokiaľ je v pohybe. Dbajte na pokynov výrobcu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button