Nezaradené

Ako si doma zariadiť kútik na cvičenie?

domáci kútik na cvičeniePracovať na svojej postave môžeme bez problémov, aj keď je vonku zima, prší alebo nebodaj sneží. Momentálne začína jar, z čoho sa asi každý z nás vytešuje. Konečne budeme môcť vytiahnuť kolieskové korčule, bicykle, kolobežky a budeme tak tráviť maximum svojho voľného času na čerstvom vzduchu. Veľa z nás však namiesto športových aktivít v exteriéri chce cvičiť v interiéri. Aké podmienky si ale vytvoriť, aby ste mohli cvičiť aj doma bez najmenších problémov? Ako si správne doma zariadiť kútik na cvičenie?

Prispôsobenie priestoru

V prvom rade bude potrebné, aby ste si určili miesto, kde budete cvičiť a kde si budete odkladať činky a iné cvičiace stroje. V žiadnom prípade nenechávajte stroje len tak na mieste, kde budú zavadzať. Vytvorte im priestor, kde ich budete odkladať (pod sedačku, do odkladacieho priestoru pod posteľou atď).

Stabilné miesto pre väčšie/ ťažšie cvičiace stroje

Väčšie cvičiace stroje sa samozrejme nebudú môcť prekladať neustále. Tým, že sú ťažšej váhy, je nutné najlepšie hneď po kúpe im nájsť miesto, kde budú stáť bez toho, aby vás obmedzovali. Napríklad pohodlné rotopedy, inak povedané stacionárne bicykle, sú ťažšej váhy.

Ideálne prostredie na cvičenie bude nepochybne buď spálňa, alebo obývačka. Oddeľte miesto, kde cvičíte od spoločenskej zóny – napríklad knižnicou.

Tekutiny, čerstvý vzduch

Ak chcete vydržať pri cvičení čo najdlhšie, musíte mať pri sebe dostatočné množstvo vody. Ak je už vonku príliš veľké teplo, odporúčame vám tekutiny dávať do chladiacich nádob. Príjemne vám vodu ochladia a vy sa tak budete môcť napiť, aj keď budú neznesiteľné horúčavy.

Počas cvičenia si vždy podchýľte okná, poprípade dajte vetračku. Príjemný čerstvý vzduch vám cvičenie len spríjemní.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button