Úvod / Chudnutie / Ako vyrysovať svalstvo?

Ako vyrysovať svalstvo?

six-pack a návod ako vyrysovať svalstvoHoci sa skoro všade povaľujú tréningové plány honosiace sa nadpisom “rysovacie”, v skutočnosti je rysovanie záležitosťou diéty, pretože nejde prakticky o nič iné, než o redukciu podkožného tuku. Upravený tréning tu predstavuje len doplnok. Ako vyrysovať svalstvo si priblížime v nasledujúcich riadkoch.

Ako vyrysovať svalstvo a vhodná diéta


Ako sme už spomenuli vyššie, diéta predstavuje základný kameň rysovania. U rysovania sú pravidlá rovnaké, len sú prísnejšie v redukcii tukov a zároveň dodržiavania dostatočného príjmu bielkovín.

rysovanieDbáme na dostatočný pitný režim, čo je veľmi dôležité, prísun vlákniny a môžeme využiť aj podporné prostriedky na spaľovanie tukov ako je L-karnitín (vitamín B7).

Aeróbná aktivita

Tréning v čase rysovania a tvarovania (pre kulturistov prísna diéta a tréning pred súťažou, pre vás zrejme obdobie pred letom, kedy chcete poriadne nahodiť formu do plaviek) sa vyznačuje predovšetkým väčším dôrazom na aeróbnu záťaž a tiež úpravou tréningu. Takže zaraďte do svojho programu beh, intervalový tréning, jazdu na bicykli alebo podobné aeróbne aktivity.

Citlivosť na inzulín

Citlivosť na inzulín ma čo dočinenia s tým, ako vaše bunky na inzulín reagujú. Ak je telo veľmi citlivé na inzulín, stačí mu len malilinké zvýšenie hladiny inzulínu pre spracovanie sacharidov.

ženské vysekané bruchoĽudia, ktorí sú naopak rezistentní na inzulín (diabetici druhého typu), vyžadujú väčšiu dávku inzulínu k spracovaniu prijatých sacharidov. Majú nízku citlivosť na inzulín.

Čo vás možno prekvapí je fakt, že citlivosť na inzulín dokáže zmeniť spôsoby metabolizmu a spaľovanie tukov. Čím viac sa zvýši hladina cukru v krvi, tým viac inzulínu musíme vyrábať.

Čím viac ho naše telo vyrobí, tým viac cukru sa v tele uloží ako tuk.

Čo je to inzulín?

Inzulín je hormón produkovaný Langerhansovými ostrovčekmi podžalúdkovej žľazy- pankreasu( C-bunky). Umožňuje, aby sa glukóza získavaná z potravy dostala do vnútra bunky, a v nej bola premenená na energiu.

Inzulín je v podstate ukladací hormón a vaše telo po jedle premení prijaté potraviny na sacharidy a glukózu. Glukóza následne cirkuluje v krvnom obehu a je využívaná každou bunkou v tele.

Odporúčaný tréning ak chcete vyrysovať svalstvo


Samotný tréning v posilňovni je špecifický vysokým počtom opakovaní na sériu (15 – 25 opakovaní) a zaradením izolovaných cvikov, čo obnáša predovšetkým väčšie využívanie strojov (napr. predkopávanie, peck deck, a pod.).

Ako vyrysovať svalstvo?
5 (99.23%) 26 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako pribrať na váhe

Ako pribrať na váhe?

Ako pribrať na váhe? Väčšina z nás skôr rieši problém, ako zhodiť nejaké to kilo, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *