Šport

Ako začať s aerojógou?

Aerojóga pre všetkýchS aerojógou zvýšite pružnosť svojho tela a uľavíte si od bolestí chrbta. Čo je joga a že má viac poddruhov vie asi každý. My vám dnes predstavujeme novinku menom aerojóga inak tiež zvanú AntiGravity joga, ktorú si konečne môžete zacvičiť aj na Slovensku. Cvičenie jogy je vhodné pre začiatočníkov aj pokročilých. Pár rád, ako začať s aerojógou príde určite vhod.

Ak chcete začať s aerojógou potrebujete hamaku

Aerojóga sa cvičí pomocou veľkých kusov látky zvaných hamaka, ktoré sú zavesené zo stropu a majú nosnosť až 300 kilogramov. Ide o rôzne preťahovanie, zhúpavanie a na prvý pohľad môže všetko vyzerať len ako zábava.

Uľavte svojmu telu

šatky pre aerojóguZábavou AntiGravity joga bezpochyby je, ide ale aj o náročné cvičenie. Pri aerojóge sa dôkladne pretiahnete a zvýšite tak pružnosť svojho tela. Pozitívny vplyv má pravidelné cvičenie tohto druhu jogy najmä na oblasť krčnej chrbtice a chrbta.

Pri každom cvičení je celý kostrový systém zaťažovaný a nový druh jogy funguje na presne opačnom princípe, kedy kĺbom a kostiam uľavuje, nosným bodom pre naše telo sa totiž stáva šatka.

Dôvera pri aerojoge

Jednou z najzásadnejších vecí pri hodine je dôvera v lektora a nosnosť šatky, ktorá vás drží. Nastanú totiž aj situácie, kedy máte omotané chodidla v látke, sedíte zhruba pol metra nad zemou a cvičiteľ dá pokyn, aby ste urobili kotrmelec.

V takom okamihu, ak neveríte, že ste šatkou pevne uchytený a že tréner vie, čo robí, sa ďaleko nedostanete.

Skúsenosť čitateľky s aerojógou

Dvadsaťsedemročná čitateľka Helena, ktorá žila nejaký čas v Kalifornií a aerojógu tu skúsila, sa nám zverila s dojmom z prvej lekcie: „Odchádzala som trochu nešťastná.

Všetko totiž vyzerá hrozne jednoducho, ale keď pri hodine aerojógy visíte v šatke a máte nasledovať kroky lektora, zistíte, že vaše telo nie je tak pružné a silné, ako by ste čakali, a mnohých pozíciám sa vôbec nepriblížite.

Začnite s aerojógouNavyše telo na látku nie je vôbec zvyknuté, takže keď sa do nej máte zavesiť plnou váhou trebárs o boky, veľmi to bolí, „rozpráva Helena, ktorá bola už po prvých desiatich minútach AntiGravity jogy rozhodnutá nabudúce neprísť. „Po hodine za mnou ale prišla lektorka a povedala mi, že som si viedla nevídane dobre. A nech určite prídem aj nabudúce a uvidím rozdiel.

Odporučila mi pokojný režim a dostatočný príjem tekutín a upozornila ma na možné nevoľnosti s tým, že sa telo zbavuje toxínov.

Naozaj mi pár hodín po cvičení jogy bolo, ako by som mala opicu, začala som ale na lekcie chodiť pravidelne a následné nevoľnosti úplne vymizli. “

Tip ako začať s aerojógou

Aerojóga je vhodná pre všetky vekové kategórie a vyskúšať ju môžete aj bez predchádzajúcich skúseností s jogou.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button