Šport

Ako správne cvičiť na rotopede?

cvičenie na rotopedeMáte doma rotoped? Ja áno, nasadnem, štvrťhodinku si pošliapem, idem si dať kávu a mám odcvičené. Praktizujete to s vaším rotopedom tiež tak? Potom svojmu zdraviu takmer vôbec neprospievate. Na rotopede sa totiž musí cvičiť správne, inak si nielen nepomôžete k dokonalej postave, ale môžete si aj ublížiť. 

Čo potrebujete na správne cvičenie na rotopede

  • rotoped

Správne nastavenie rotopedu

Rotoped si nastavte tak, aby sa vám na ňom pohodlne sedelo. Výška a sklon riadidiel a výška sedla, popr. jeho horizontálne nastavenia sú pre cvičenie na rotopede životne dôležité.

Bez tohto jednoduchého kroku si môžete ľahko privodiť bolesti chrbtice. A navyše, ak vám bude cvičenie nepohodlné, strávite na rotopede kratšiu dobu.

Rozcvička pred cvičením je dôležitá

strečing pred cvičenímPred cvičením na rotopede sa aspoň základne rozcvičte. Bohato stačí päť minút strečingu na mäkkej podložke.

Bez riadneho zahriatia hrozí pomliaždenie svalov a opäť tiež nepohodlie pri cvičení.

Najskôr sa zahrejte

Vždy začínajte programom s menšou záťažou. Až po piatich minútach môžete zaťaženie zvýšiť. U rotopedov ergometrov vyberajte špeciálne nastavený rozjazdový program.

Dĺžka cvičenia na rotopede

rotoped a cvičenie na rotopedeUrobte si na cvičenie čas. Tuky sa začínajú spaľovať až po 20-40 minútach tréningu.

Ideálne je cvičiť 3-5x týždenne po dobu min 20 minút.

Strážte si tepovú frekvenciu

Optimálna intenzita cvičenia by sa mala pohybovať okolo 60-90% vašej maximálnej tepovej frekvencie. A ako ju zistíte? Výpočtovej techniky je veľa, ale nám postačí tá najjednoduchšia.

Muži zistia svoju maximálnu tepovú frekvenciu tak, že od čísla 220 odpočítajú svoj vek. Ženy použijú číslo 226. Pre presnejšie určenie ale navštívte špecializovaného trénera.

Záverečné pretiahnutie po cvičení na rotopede

Po jazde na rotopede venujte ešte päť minút pretiahnutiu a vydýchaniu. Bez neho nie je cvičenie tak účinné, ako by ste si priali.

Pozrite si aj článok: Ako vyberať posilňovacie stroje do domácej posilňovne?

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prečítajte si aj
Close
Back to top button