Šport

Ako často cvičiť brucho?

ako cvičiť bruchoAk chcete mať vypracované a ploché brucho, nepôjde to bez pravidelného cvičenia. Ale aj posilňovanie brucha má svoje pravidlá, ktorá nie je dobré porušovať. Medzi ľuďmi tiež panujú mylné predstavy o tom, ako často brucho cvičiť. Ako teda správne a ako často cvičiť brucho?

Ako cvičiť brucho?

Najprv je nutné si povedať, čo si predstavujeme pod pojmom cvičiť alebo posilňovať brucho. Nejde totiž len o jeden sval, ale o skupinu svalov – priamych a priečnych brušných svalov.

Pri posilňovaní brucha je dôležité sa zamerať na všetky tieto svaly a cvičiť ich komplexne. Pred posilňovaním je potrebné sa zahriať a po cvičení zaradiť aj strečing. To napokon platí u akéhokoľvek cvičenia.

Cvičenie brucha má tú výhodu, že môžete posilňovať kdekoľvek len za použitia vlastnej váhy a nepotrebujete žiadne špeciálne stroje.

Dbajte na správne prevedenie cvikov
cvičenie brucha

Vždy dbajte na správne prevedenie cvikov, na správnu pozíciu tela a zapojenie správnych svalov. Je potrebné venovať pozornosť správnemu dýchaniu.

Nikdy nerobte cviky švihom, ale vždy pomalým a rovnomerným ťahom.

Ak si nie ste istí o správnom prevedení cvikov, využite služby skúseného trénera. Predídete tým možnému zraneniu a bolestiam chrbta a chrbtice.

Odporúčané články:

Nevhodné je vysoké množstvo opakovaní, kmitov a príliš vysoká záťaž. Radšej robte cviky dobre a bez záťaže ako zle a s veľkou záťažou. Ideálne je cvičiť každý cvik 10-15x, potom zaradiť pauzu 30 sekúnd a to opakovať 4x pre jeden cvik.

Ako často cvičiť brucho?

ako často cvičiťMedzi ľuďmi sa hovorí, že brušné svaly majú rýchlu schopnosť regenerácie a preto je možné ich cvičiť každý deň. To však nie je pravda a aj u brušných svalov môže dôjsť k pretrénovaniu.

Optimálne je cvičiť brucho 3-4x týždenne.

Nutný čas na regeneráciu

Ak nedáte svalom potrebný čas na regeneráciu, zvyšuje sa riziko poranenia. To hrozí aj pri veľmi intenzívnom cvičení bez potrebného zahriatia a strečingu.

Posilňovanie pre ploché bruško

Na cvičenie brucha je nutné ešte poznamenať, že ak budete cvičiť brušné svaly, svaly sa pekne vyrysujú a vytvarujú, ale to neznamená, že začnete chudnúť tuk na bruchu. Kde budete chudnúť je dané geneticky.

Aby ste schudli aj na bruchu, je potrebné mať dostatok pohybu a zdravý jedálniček a časom sa tiež dočkáte.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button