AkoaPreco.com > Chudnutie > Ako cvičiť brucho na lopte?

Ako cvičiť brucho na lopte?

FitlpotyDnes si ukážeme ako cvičiť brucho na lopte. Jej kúpa nie je finančne náročná ako kúpa drahých posilňovacích strojov, pri správnom cvičení však môžete dosiahnuť rovnaký efekt. Ako správne na lopte posilňovať brucho vám poradia nasledujúce riadky.


Cviky na precvičenie brucha na fit lopte

Cvik 1

Cvičiť brucho na lopte môžte pomocou klasických sklápačiek, tento cvik sa však na lopte cvičí oveľa pohodlnejšie.

Cvičenie brucha na gymnastickej loptePosaďte sa na loptu tak, aby ste mali položené chodidlá na podlahe, nohy roznožte cca na šírku bokov. Chrbát majte rovno, dávajte pozor na bedrovú chrbticu, ruky si prekrížte a položte na hrudník.

Zatnite brušné svaly a zakloňte sa dozadu, kým nepocítite, že svaly na bruchu sú natiahnuté. V tejto polohe ostaňte, trikrát sa zhlboka nadýchnite a vráťte sa do východiskovej polohy. Podľa rovnakého postupu cvik niekoľkokrát zopakujte.


Cvik 2

Cvičiť brucho na lopte môžte aj stým spôsobom, že si ľahnite na chrbát. Loptu si dajte pod nohy tak, aby sa dotýkala vašich stehien a lýtok. Nohy si na loptu položte pokrčené, pokiaľ možno v pravom uhle. Zatnite brucho a zdvihnite zadok nad podložku, teraz sa o podložku opierate iba vrchnou časťou tela. Lopatky, ramená a hlavu máte položenú stále na podložke.

Vrchná časť tela by mala tvoriť rovnú priamku. Zdvihnite jednu nohu aspoň desať centimetrov nad loptu, druhou nohou udržujte stabilitu. Nohy niekoľkokrát prestriedajte. Tento cvik je veľmi náročný na stabilitu, ale krásne pri ňom trénuje brucho.

Cvik 3

Cvičenie brucha na lopteNa lopte môžete cvičiť sedy ľahy spôsobom, ktorý vám nedovolí podvádzať. Ľahnite si na loptu a hlavu skloňte dozadu. Loptu svojimi chrbtom objímajte. Nohy majte stále položené na zemi. Ruky si dajte za hlavu a dlaňami sa dotýkajte podlahy. Zatnite brušné svaly a len s ich pomocou sa pokúste na lopte posadiť.

Celú dobu dbajte na to, aby sa päty stále dotýkali zeme. Akonáhle sa pomocou brušných svalov zdvihnete, natiahnite sa a pozvoľna sa vráťte do východiskovej polohy. Cvik niekoľkokrát opakujte. Pri dvíhaní tela pomocou brušných svalov dávajte pozor, aby ste sa neprehýbali v chrbte a na lopte sedeli rovno.

Cvik 4


Ľahnite si chrbtom na loptu, nohy majte rovnobežne položené na zemi. Ohnuté nohy v kolenách by mali s vašim telom tvoriť pravý uhol. Uchopte menšiu loptu alebo nejaký predmet do oboch rúk. Ruky natiahnite pred seba a celým trupom pohybujte natiahnutými rukami zo strany na stranu. Týmto spôsobom môžete cvičiť brucho na lopte, konkrétne šikmé brušné svaly.

Pozrite si a využite aktuálne akcie a zľavy v lekárni Dr.Max. Akcie až do výšky -20% alebo 2+1 zadarmo! Momentálne prebieha aj súťaž o auto Škoda Scalia.


Mohlo by vás zaujímať

oplatí sa počítanie kalórií

Počítanie kalórii: Zbytočné obmedzovanie alebo racionálny prístup?

Chudnutie nie je vôbec komplikované. Ak nejaká diéta nefunguje, alebo skončí jojo efektom, je najmä …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.