Šport

Ako často doma cvičiť?

ako často doma cvičiťPatríte medzi ľudí, ktorí neradi cvičia medzi cudzími ľuďmi a v posilňovni alebo na hodine zumby sa necítite práve vo svojej koži? Potom môžete v kľude a súkromí cvičiť tiež doma. Možností domáceho cvičenia je veľa, stačí si len vytvoriť plán. A preto sa možno pýtate, ako často doma cvičiť?

Podľa čoho doma cvičiť?

Možností ako doma cvičiť je veľa. Môžete si vytvoriť svoj vlastný cvičebný plán pre cvičenie s váhou vlastného tela a činkami, jazdiť na rotopede, podľa inštruktážneho videa cvičiť jogu, pilates, zumbu alebo zvoliť akýkoľvek fitness program na DVD.

Výhody a nevýhody cvičenia doma

Najväčšou výhodou cvičenia doma je úspora času a peňazí. Nemusíte dochádzať nikam do telocvične a platiť vstupné. Na cvičenie máte svoje súkromie a sami si zvolíte čas, kedy budete cvičiť.

Vyžaduje to ale dostatok pevnej vôle a odhodlania, aby ste sa k cvičeniu donútili aj keď sa vám nechce a neskončili ste, tak rýchlo ako ste začali.

Ako často cvičiť doma?

jazda na rotopedeA ako často teda doma cvičiť? To záleží na tom, prečo vlastne cvičíte.

Niekto cvičí pre radosť z pohybu a niekto len preto, aby zhodil nejaké to kilo navyše.

Správna intenzita cvičenia je dôležitá, aby ste nepreťažovali svoje kĺby a svaly.

Keď cvičíte doma, aby ste schudli

rotoped
Rotopedy online

Ak chcete cvičením schudnúť, je dôležité zvoliť správny druh pohybu a hlavne sa mu venovať pravidelne.

Pre chudnutie je potrebné cvičiť 30-60 minút aspoň trikrát až štyrikrát týždenne.

Väčšinou sa odporúča nejaký druh aeróbneho pohybu, ako je napríklad jazda na rotopede.

Keď cvičíte pre radosť

Ak ste na pohybe závislí a cvičíte predovšetkým pre radosť, môže sa stať, že časom zistíte, že cvičíte každý deň. Je ale potrebné dopriať svojmu telu tiež čas na regeneráciu, preto si dávajte 1-2 dni v týždni pauzu. To ale neznamená, že sa v deň voľna nebudete hýbať vôbec, môžete vyraziť na dlhšiu prechádzku alebo sa venovať strečingu.

Či už cvičíte napríklad len dvakrát týždenne alebo každý deň, nikdy sa nezabudnite na úvod cvičenia zahriať a na záver sa poriadne pretiahnuť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button