Šport

Ako na bolesť krčnej chrbtice

bolesť krčnej chrbticePracujete často pri počítači alebo v nejakom inom sedavom zamestnaní a bolí vás z toho krčná chrbtica? Potom by ste si mali aj pri práci nájsť chvíľku a stuhnuté svaly pretiahnuť a precvičiť. Nezaberie vám to viac ako 5 minút, ale pomôže vám to uľaviť od bolesti. A aké cviky vám pomôžu na bolesť krčnej chrbtice ?

Kto trpí bolesťou krčnej chrbtice najčastejšie?

Krčná chrbtica je najpohyblivejšia a najzraniteľnejšia časť chrbtice. Bolesťou krčnej chrbtice trpia najčastejšie ľudia so sedavým zamestnaním a tí čo majú zlé držanie tela, hlavy alebo ramien.

Pravidlá pre cvičenie pri bolesti krčnej chrbtice

Ak trpíte na bolesti, mali by ste si nájsť chvíľku a počas dňa krčnú chrbticu niekoľkokrát precvičiť. Väčšinou sa cvičí v sede, takže ani nemusíte vstávať od stola.

Pamätajte, že cviky nesmú nikdy bolieť, ale cvičte len do ľahkého ťahu. Cvičte pomaly a nikdy nie švihom, ale ťahom. Pravidelne dýchajte. Dávajte pozor na správne prevedenie cvikov, inak vám k ničomu nepomôžu.

Cviky na krčnú chrbticu

cvik na krčnú chrbticuVšetky cviky vykonávajte 5-10x. Východiskovou pozíciou pre cvičenie je sed na stoličke. Sadnite si vzpriamene, ramená zatiahnite dole a hlavu vytiahnite nahor v osi chrbtice.

Cvik 1

Sadnite si do východiskovej pozície, ruky dajte pozdĺž tela. Pomaly otáčajte hlavou na pravú a potom na ľavú stranu. Pravidelne dýchajte a dávajte pozor, aby hlava bola stále v osi chrbtice.

Cvik 2

Tento cvik je podobný tomu prvému, ale hlavou budete robiť polkruhy. Hlavu najprv ukloňte na pravú stranu a potom urobte hlavou smerom dopredu polkruh až k ľavému ramenu a späť.

Cvik 3

cvik proti bolesti krčnej chrbitecRovno si sadnite a ruky dajte za hlavu.

Predkloňte hlavu čo najviac vám to pôjde a pomaly s ňou otáčajte okolo osi chrbtice na jednu a na druhú stranu.

 

Cvik 4

Sadnite si do východiskovej pozície, ľavú ruku nechajte pozdĺž tela, pravú ruku položte na ľavé ucho, lakeť smeruje nahor. S výdychom pomaly priťahujte rukou hlavu k pravému ramenu. Telo držte stále vzpriamene a nedvíhajte ramená.

Cvik 5

Začnite vo východiskovej pozícii, ramená tlačte dole a hlavu vytiahnite nahor. Pomaly ukláňajte hlavu striedavo k jednej a potom k druhej strane, pozerajte sa stále pred seba a nezabúdajte dýchať.

Ak budete cvičiť pravidelne, určite vás krčná chrbtica bude bolieť oveľa menej.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button