Úvod / Chudnutie / Ako cvičiť zadok na lopte?

Ako cvičiť zadok na lopte?

cviky na zadokĎalšia časť našej mini série vám ukáže, ako správne cvičiť zadok na lopte a akým chybám sa vyhnúť pri precvičení sedacích svalov. Nasledujúce riadky vám povedia, ako to urobiť.


Cviky na precvičenie zadku na fit lopte:

Cvik 1

cvičenie na loptePosaďte sa na loptu, položte ruky na slabiny. Pomaly otočte panvu striedavo doľava a doprava. Lopta by sa mala pohybovať spolu s vami. Potom napnite sedacie svaly, podsadte panvu dopredu a potom vysadte zadok dozadu. Prestriedajte tieto cvičenia.

Cvik 2 

Ľahnite si na loptu, držte nohy a ruky vo vzduchu. Ohnite pravú nohu v kolene a zdvihnite ju nahor, prestriedajte nohy. Dávajte pozor, aby ste neohýbali ramená. Týmto cvičením praktizujete nielen zadok, ale aj stehná.


Cvik 3

Dajte si loptu medzi kolená, zdvihnite panvu, lopatky a hlavu nechajte na podložke. Horná polovica vášho tela by mala tvoriť priamku, musíte mať telo v správnej polohe. Kolenami zatlačte do lopty a opäť uvolnite. To posilňuje zadok a vnútorné stehná.

Pre toto cvičenie potrebujete menšiu loptu, ak ju nemáte, vypustte vzduch z vašej lopty.

Cvik 4


cvičenie na zadokKeď používate malú loptu, prinášame vám ďalšie cvičenie, s ktorým môžte cvičiť zadok na lopte. Kľaknite si na podložku, vložte loptu do podkolennej jamky a preneste hmotnosť tela na predlaktie, o ktoré sa opierate. Ohnutú nohu s loptou v podkolennej jamke zdvihnite asi 10 cm nad podložku a vráťte nohu späť do východiskovej polohy.

Aj keď sa v tejto situácii zdá byť lopta zbytočná, nie je to tak. Núti vás udržať vaše telo v správnej polohe a udržať vaše telo stabilné. Počas tohto cvičenia dávajte pozor, aby ste sa neohýbali v bedrových kĺboch.

Ako cvičiť zadok na lopte?
5 (99.29%) 28 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

ako si pripraviť raňajky

Ako si pripraviť raňajky, ak chcete schudnúť?

Raňajky by mali byť základným jedlom dňa. Ak sa dobre naraňajkujete, nebudete mať cez deň …

Pridať komentár

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.