Ako cvičiť zadok na lopte?

cviky na zadokĎalšia časť našej mini série vám ukáže, ako správne cvičiť zadok na lopte a akým chybám sa vyhnúť pri precvičení sedacích svalov. Nasledujúce riadky vám povedia, ako to urobiť.


Cviky na precvičenie zadku na fit lopte:

Cvik 1

cvičenie na loptePosaďte sa na loptu, položte ruky na slabiny. Pomaly otočte panvu striedavo doľava a doprava. Lopta by sa mala pohybovať spolu s vami. Potom napnite sedacie svaly, podsadte panvu dopredu a potom vysadte zadok dozadu. Prestriedajte tieto cvičenia.

Cvik 2 

Ľahnite si na loptu, držte nohy a ruky vo vzduchu. Ohnite pravú nohu v kolene a zdvihnite ju nahor, prestriedajte nohy. Dávajte pozor, aby ste neohýbali ramená. Týmto cvičením praktizujete nielen zadok, ale aj stehná.


Cvik 3

Dajte si loptu medzi kolená, zdvihnite panvu, lopatky a hlavu nechajte na podložke. Horná polovica vášho tela by mala tvoriť priamku, musíte mať telo v správnej polohe. Kolenami zatlačte do lopty a opäť uvolnite. To posilňuje zadok a vnútorné stehná.

Pre toto cvičenie potrebujete menšiu loptu, ak ju nemáte, vypustte vzduch z vašej lopty.

Cvik 4

cvičenie na zadokKeď používate malú loptu, prinášame vám ďalšie cvičenie, s ktorým môžte cvičiť zadok na lopte. Kľaknite si na podložku, vložte loptu do podkolennej jamky a preneste hmotnosť tela na predlaktie, o ktoré sa opierate. Ohnutú nohu s loptou v podkolennej jamke zdvihnite asi 10 cm nad podložku a vráťte nohu späť do východiskovej polohy.

Aj keď sa v tejto situácii zdá byť lopta zbytočná, nie je to tak. Núti vás udržať vaše telo v správnej polohe a udržať vaše telo stabilné. Počas tohto cvičenia dávajte pozor, aby ste sa neohýbali v bedrových kĺboch.


Mohlo by vás zaujímať

Ako tipovať a stavkovať zápasy live

Ako tipovať zápasy v ich priebehu?

Nestihli ste začiatok športového stretnutia? Alebo skôr preferujete dynamické tipovanie počas jeho priebehu? V oboch prípadoch …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.