Úvod / Ako si vybrať / Ako si zvoliť správny nápoj počas dňa?

Ako si zvoliť správny nápoj počas dňa?

aké správne nápoje pijeme počas dňaS bežnou stravou dostaneme do organizmu asi liter vody, ale telo potrebuje najmenej dva litre a počas horúcich dní ešte viac. Základným pravidlom pitného režimu je piť rovnomerne po celý deň, nie čakať na smäd. Je dôležité vybrať si správny nápoj v správny čas

Odporúčania ako si vybrať správny nápoj


Počas noci produkuje organizmus toxické látky a odpadové produkty. Ranný pohár vody alebo bylinkový čaj podporujú vylučovanie moču a sú pre telo výbornou detoxikačnou kúrou.

Vyživovací poradcovia sa prikláňajú ku rannej šálke kávy. Podporuje schopnosť koncentrácie, udržuje pozornosť, ale aj dehydratuje, tak pozor.

káva a čaj sú správny nápojV čase okolo 10 hodiny začínajú klesať zásoby vody a krvného tlaku, môže sa dostaviť úbytok energie. Za správny nápoj sa v tejto situácii považuje 100% ovocný džús alebo zeleninová šťava, ktoré zavlažia organizmus a pomôžu doplniť vitamíny.

Po výdatnom obede prichádza únava. Pocit plnosti a únavy zmierni šálka teplého čierneho čaja alebo zeleného čaja , ktorý spomalí vstrebávanie tukov a podporí metabolizmus.

K večeri pohár vychladeného vína neuškodí. Je dobrou prevenciou proti civilizačným ochoreniam, predovšetkým chráni srdce.

Ďalšie odporúčané články:

Ako si zvoliť správny nápoj počas dňa?
4.8 (95.56%) 27 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

opasky pre pánov

Ako vyberať pánske opasky?

Pánske opasky patria medzi základné módne doplnky, ktoré dokážu dať smer celému nášmu obliekaniu, ale …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *