Zdravie a krásaAko si vybrať

Ako si zvoliť správny nápoj počas dňa?

aké správne nápoje pijeme počas dňaS bežnou stravou dostaneme do organizmu asi liter vody, ale telo potrebuje najmenej dva litre a počas horúcich dní ešte viac. Základným pravidlom pitného režimu je piť rovnomerne po celý deň, nie čakať na smäd. Je dôležité vybrať si správny nápoj v správny čas

Odporúčania ako si vybrať správny nápoj

Počas noci produkuje organizmus toxické látky a odpadové produkty. Ranný pohár vody alebo bylinkový čaj podporujú vylučovanie moču a sú pre telo výbornou detoxikačnou kúrou.

Vyživovací poradcovia sa prikláňajú ku rannej šálke kávy. Podporuje schopnosť koncentrácie, udržuje pozornosť, ale aj dehydratuje, tak pozor.

káva a čaj sú správny nápojV čase okolo 10 hodiny začínajú klesať zásoby vody a krvného tlaku, môže sa dostaviť úbytok energie. Za správny nápoj sa v tejto situácii považuje 100% ovocný džús alebo zeleninová šťava, ktoré zavlažia organizmus a pomôžu doplniť vitamíny.

Po výdatnom obede prichádza únava. Pocit plnosti a únavy zmierni šálka teplého čierneho čaja alebo zeleného čaja , ktorý spomalí vstrebávanie tukov a podporí metabolizmus.

K večeri pohár vychladeného vína neuškodí. Je dobrou prevenciou proti civilizačným ochoreniam, predovšetkým chráni srdce.

Ďalšie odporúčané články:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button