Ako si zvoliť správny nápoj počas dňa?

aké správne nápoje pijeme počas dňaS bežnou stravou dostaneme do organizmu asi liter vody, ale telo potrebuje najmenej dva litre a počas horúcich dní ešte viac. Základným pravidlom pitného režimu je piť rovnomerne po celý deň, nie čakať na smäd. Je dôležité vybrať si správny nápoj v správny čas


Odporúčania ako si vybrať správny nápoj

Počas noci produkuje organizmus toxické látky a odpadové produkty. Ranný pohár vody alebo bylinkový čaj podporujú vylučovanie moču a sú pre telo výbornou detoxikačnou kúrou.

Vyživovací poradcovia sa prikláňajú ku rannej šálke kávy. Podporuje schopnosť koncentrácie, udržuje pozornosť, ale aj dehydratuje, tak pozor.

káva a čaj sú správny nápojV čase okolo 10 hodiny začínajú klesať zásoby vody a krvného tlaku, môže sa dostaviť úbytok energie. Za správny nápoj sa v tejto situácii považuje 100% ovocný džús alebo zeleninová šťava, ktoré zavlažia organizmus a pomôžu doplniť vitamíny.

Po výdatnom obede prichádza únava. Pocit plnosti a únavy zmierni šálka teplého čierneho čaja alebo zeleného čaja , ktorý spomalí vstrebávanie tukov a podporí metabolizmus.

K večeri pohár vychladeného vína neuškodí. Je dobrou prevenciou proti civilizačným ochoreniam, predovšetkým chráni srdce.


Ďalšie odporúčané články:


Mohlo by vás zaujímať

Podľa čoho si vybrať záhradný altánok

Ako vybrať záhradný altánok? Riaďte sa týmito faktormi!

Záhrada je miesto, ktoré môže mať skutočne široké využitie. Okrem toho, že si v nej …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.